W meczu „na szczycie” 1 ligi śląskiej kobiet siatkarki Akademii Siatkówki SPS Panki pokonały gładko 3:0 lidera MUKS Sari Żory i objęły prowadzenie w grupie mistrzowskiej.

Piątkowy mecz był niezwykle ważny dla drużyn z Panek i Żor. Siatkarki SPS Panki zajmowały 2. miejsce w tabeli i do 1. MUKS Sari traciły 2 punkty. Tylko zwycięstwo 3:0 lub 3:1 pozwalało drużynie z Panek objąć prowadzenie w tabeli.

I drużyna AS SPS stanęła na wysokości zadania. Mecz w Żorach był niezwykle zacięty i zakończył się zwycięstwem MUKS 3:2. W piątek w Pankach dominowały gospodynie. Wygrały pierwszego seta do 21 i takim samym wynikiem zakończyły drugą partię. W trzecim secie siatkarki z Panek zagrały jeszcze lepiej i dały rywalkom zdobyć tylko 18 punktów. AS SPS Panki wygrała mecz 3:0 i zdobywał niezwykle ważne 3 punkty.

Po piątkowym meczu AS SPS Panki ma 25 punktów, a MUKS Sari Żory 24 punkty. Między tymi dwoma zespołami toczyć się będzie walka o zwycięstwo w grupie mistrzowskiej.

Siatkarki Akademii Siatkówki SPS Panki pokonały lidera i prowadzą w grupie mistrzowskiej 2

Akademia Siatkówki SPS Panki – MUKS Sari Żory 3:0 (25:21, 25:21, 25:18)