fbpx
Strona głównaSportW siatkarskich derbach Częstochowy „AZS-ów” lepsi...

W siatkarskich derbach Częstochowy „AZS-ów” lepsi…

W sobotę w hali Sienkiewicza odbyły się siatkarskie derby Częstochowy „AZS-ów” w 1 lidze śląskiej. Wygrał bardziej doświadczony Jawor Mineral AZS 3:0 prowadzony przez trenera Roberta Szczerbaniuka.

Spotkanie zapowiadało się ciekawie, bo derby mają zawsze swój smak. Faworytem byli siatkarze Jawor Mineral AZS, którzy są liderem 1 ligi śląskiej. I ten fakt potwierdził się na boisku. Goście wykorzystali swoje doświadczenie i ograli młodzież Eco-Team AZS Stoelzle II 3:0.

Pierwszy seta wygrali goście 25:18. W drugiej partii poszło im jeszcze łatwiej, bo dali gospodarzom zdobyć tylko 14 małych punktów. Najciekawsza była trzecia odsłona meczu, w której długo trwała wyrównana walka. Podopieczni trenera Pawła Tomaszewskiego „postraszyli” gości… Ostatecznie Jawor Mineral AZS wygrał z Eco-Team AZS Stoelzle II 25:23 i cały mecz 3:0.

Po 19 meczach Jawor Mineral AZS ma 48 punktów i zajmuje 1. miejsce w tabeli 1 ligi śląskiej. Eco-Team AZS Stoelzle II po 19 meczach ma 30 punktów i sklasyfikowany jest na 5. miejscu.

Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa – Jawor Mineral AZS Częstochowa 0:3 (18:25, 14:25, 23:25)

Pozostałe zdjęcia na fb Gazety Regionalnej

Foto: Gazeta Regionalna/AK

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska