fbpx

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS rozpoczyna sezon grzewczy

Od 6 października w budynkach, którymi zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS będzie ciepło. Miejska spółka wystąpiła do Fortum o uruchomienie ogrzewania, rozpoczynając tym samym sezon grzewczy.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie zlecił firmie ,,Fortum” – dostawcy ciepła – rozpoczęcie sezonu grzewczego w mieszkaniach w zasobach komunalnych od piątku, 6 października. W tym roku sezon rozpoczyna się wyjątkowo późno, a to ze względu na długo utrzymującą się, ciepłą jesień.

Wszelkie przecieki po włączeniu ogrzewania należy zgłaszać do administracji ZGM TBS lub dzwoniąc do pogotowia technicznego ZGM TBS – nr tel. 34 368 25 22. W godzinach nocnych awarie można zgłaszać bezpośrednio do firmy Fortum pod numerem 993.

Jednocześnie ZGM TBS zwraca uwagę na zjawisko ,,zimnych kaloryferów’’, którego nie należy się obawiać – to nie awaria ogrzewania. Jest to naturalny stan wywołany nagłą różnicą temperatur. Dobrą praktyką gospodarowania ciepłem w pomieszczeniach jest zakręcanie zaworów przy jednoczesnym wietrzeniu mieszkania. Odpowiednie regulowanie zaworami – w zależności od potrzeb – zmniejszy lub zwiększy dopływ ciepła do grzejnika, a tym samym temperaturę w całym mieszkaniu. Przy wysokich temperaturach na zewnątrz zawór może okresowo zamykać dopływ ciepła do grzejnika, ponieważ temperatura w pomieszczeniu jest wyższa lub równa temperaturze nastawy.

Sezon grzewczy, w zależności od pogody, trwa zwykle do przełomu kwietnia i maja.

red., mat. ZGM TBS

Czytaj także: Akcja sadzenia drzew na Promenadzie Czesława Niemena – 7 października

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS rozpoczyna sezon grzewczy 1
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/