fbpx

Druga porażka Rakowa w Lidze Europy

W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali ze Sturm Graz 0:1.

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrali w czwartek w Sosnowcu drugi mecz fazy grupowej Ligi Europy. Rywalem czerwono-niebieskich był austriacki Sturm Graz. Sturm to ograna drużyna na europejskiej arenie. W poprzednim sezonie w fazie grupowej europejskich pucharów zdobył 8 punktów i tylko przez gorszy bilans bramek nie wyszedł z grupy.

W czwartek w Sosnowcu zmierzyły się dwa zespoły, które przegrały w pierwszej kolejce LE. Raków uległ w Bergamo Atalancie 0:2, a Sturm przegrał u siebie z portugalskim Sportingiem Lizbona 1:2. Dlatego w meczu dwóch przegranych każdy był zmotywowany i nastawiony na walkę o zwycięstwo…

Spotkanie było zacięte, ale 3 punkty z Sosnowca wywieźli goście. Jedynego gola na wagę zwycięstwa zdobyli w 24. minucie gry. Później umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki i po ostatnim gwizdu sędziego mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Raków po 2 meczach jest bez punktu w grupie D Ligi Europy. W drugim meczu grupy D Sporting Lizbona przegrał u siebie z Atalantą Bergamo 1:2. W tabeli z 6 punktami prowadzi Atalanta. Po 3 punkty mają Sporting i Sturm. Raków po dwóch kolejkach jest bez punktu.

Częstochowianie w niedzielę wracają do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie i zmierzą się w Warszawie z Legią. Legia w czwartek przegrała w Holandii z AZ Alkmar 0:1.

MR-K, fot: AK

Raków Częstochowa – Sturm Graz 0:1 (0:1)

Bramki: – 0:1 W. Böving (24.)

Raków: V. Kovacević – B. Racovitan, A. Kovacević, M. Rundić – F. Tudor, G. Papanikolaou, V. Koczergin (74. B. Lederman), S. Plavšić – M. Cebula (59. J. Yeboah), S. Kittel (74. G. Berggren) – F. Piasecki (59. A. Crnac)

Partnerami relacji są:

Nowa Developer, Nowa Częstochowa, Nowy Reden (www.nowadeveloper.pl)

DMK Invest Materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)

Druga porażka Rakowa w Lidze Europy 2
Druga porażka Rakowa w Lidze Europy 3
Druga porażka Rakowa w Lidze Europy 4
Druga porażka Rakowa w Lidze Europy 5
Druga porażka Rakowa w Lidze Europy 6
Druga porażka Rakowa w Lidze Europy 7
Druga porażka Rakowa w Lidze Europy 8
Druga porażka Rakowa w Lidze Europy 9