fbpx

Akcja sadzenia drzew na Promenadzie Czesława Niemena – 7 października

Druga edycja ,,Czystych, Zielonych Miast’’ objęła również Częstochowę. W ramach wydarzenia 7 października odbędzie się wielkie sprzątanie i sadzenie nowych drzew.

Stowarzyszenie Program Czysta Polska, które jest inicjatorem projektu, zaprasza mieszkańców Częstochowy na Promenadę Czesława Niemena, od strony Lasku Aniołowskiego. Cała akcja rozpocznie się o 11. Oprócz sprzątania terenu i sadzenia drzew, w strefie warsztatowo-eventowej na uczestników czekać będą przygotowane przez Centrum Usług Komunalnych stoiska edukacyjne oraz loteria ekologicznych fantów. 

W trakcie wydarzenia poruszone zostaną kwestie związane z eko podejściem do korzystania z przestrzeni miejskiej. Będzie mowa o autobusach wodorowych, zielonym torowisku, betonie pochłaniającym pyłki i zanieczyszczenia, nowoczesnych technologiach w procesie gospodarowania odpadami czy ekologicznym utrzymaniu zieleni miejskiej. 

Akcja sadzenia drzew na Promenadzie Czesława Niemena – 7 października 1

To nie pierwszy raz, kiedy Częstochowa wspiera działania proekologiczne, które wpływają na komfort i estetykę miasta. 

Misją Stowarzyszenia Program Czysta Polska jest inicjowanie zmian w środowisku poprzez edukację społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów związanych z ekologią i poprawą jakości życia. 

Zasadźmy razem drzewa dla zielonego miasta

Akcja sadzenia drzew na Promenadzie Czesława Niemena – 7 października 2

red., mat. UM Częstochowy, fot. Łukasz Kolewiński

Czytaj także: „Piknik Zdrowia” na Starym Rynku

Akcja sadzenia drzew na Promenadzie Czesława Niemena – 7 października 3
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/