Świetny wrzesień w wykonaniu Nordic Team Częstochowa

Dwa medale Mistrzostw Europy, cztery miejsca na podium w Pucharze Świata, trzy medale Mistrzostw Polski i dwa miejsca na podium Pucharu Polski – tak wyglądał wrzesień w wykonaniu częstochowskich kijkarzy Nordic Team Częstochowa.

Początek września to występy na Mistrzostwach Europy organizacji INWA (International Nordic Walking Federation) na terenie Aeroklubu Radomskiego w Jedlińsku. Indywidualnie Daniel Wojtasiński zajął trzecie miejsce w kategorii M45 na dystansie pięciu kilometrów, a Zbigniew Szczęśniak był piąty w kategorii M60 na dystansie dziesięciu kilometrów. W rywalizacji sztafet mieszanych 4 x 5 km nasza załoga w składzie Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński i Bartłomiej Dębski wywalczyła brązowe medale.

Świetny wrzesień w wykonaniu Nordic Team Częstochowa 1
Mistrzostwa Europy – Daniel Wojtasiński i Zbigniew Szczęśniak

Kolejne zawody to Puchar Polski w Hajnówce. Rafał Plewiński zwyciężył w kategorii M40, a Ewa Gembuś była trzecia w kategorii K50, oboje na dystansie dziesięciu kilometrów.

Świetny wrzesień w wykonaniu Nordic Team Częstochowa 2
Puchar Polski, Hajnówka – Ewa Gembuś

W połowie września ekipa Nordic Team Częstochowa udała się do Strbskiego Plesa na Słowacji aby wziąć udział w zawodach Pucharu Świata. Anna Kweczka-Janeczek zwyciężyła w kategorii K40, Daniel Wojtasiński i Jan Machowski zajęli drugie miejsca, odpowiednio w kategorii M40 i M70, Agnieszka Dybeł była trzecia w kategorii osób z niepełnosprawnościami, Małgorzata Niedźwiecka zajęła czwarte miejsce w kategorii K60 – wszyscy na dystansie pięciu kilometrów. Na dwukrotnie dłuższym dystansie Zbigniew Szczęśniak był piąty w kategorii M60.

Świetny wrzesień w wykonaniu Nordic Team Częstochowa 3
Puchar Świata, Słowacja

Na ostatnich wrześniowych zawodach, czyli w Mistrzostwach Polski w półmaratonie, które odbywały się w Tarnowskich Górach, indywidualnie Magdalena Rajek zdobyła złoty medal w kategorii K45, a w rywalizacji sztafet 3 x 7 km Nordic Team Częstochowa wywalczył srebrny i brązowy medal. Trzecie miejsce w klasyfikacji sztafet męskich zajęła sztafeta w składzie Bartłomiej Dębski, Daniel Wojtasiński i Bogdan Barczyk. Na drugim stopniu podium w rywalizacji kobiecych sztafet 60+ ulokowały się Bożena Jurczyńska, Jolanta Barczyk i Małgorzata Niedźwiecka, a na piątym miejscu wśród męskich sztafet 60+ Jan Machowski, Zbigniew Szczęśniak i Mirosław Bartczak.