fbpx
Strona głównaPolecanePiotr Machalica we wspomnieniach brata i bratanka w "Dzień dobry TVN"

Piotr Machalica we wspomnieniach brata i bratanka w “Dzień dobry TVN”

W sobotnim odcinku programu “Dzień dobry TVN” upamiętniony został Piotr Machalica. Byłego dyrektora teatru w Częstochowie wspominali brat Aleksander i bratanek Adam.

Pod koniec ubiegłego roku na wielbicieli talentu Piotra Machalicy spadł ogromny cios: popularny aktor zmarł 14 grudnia w szpitalu MSWiA w Warszawie (informowaliśmy o tym na naszym portalu). W smutku pogrążyła się również Częstochowa, z którą od lat związany był aktor. Początkowo zawodowo, bo w latach 2006-2018 był on dyrektorem artystycznym Teatru im. Mickiewicza, później również prywatnie, aktor związany był bowiem z częstochowianką. To w naszym mieście we wrześniu 2020 r. brał ślub. I to tu został pochowany. 19 grudnia spoczął na cmentarzu św. Rocha. Dzień wcześniej odprawiono pożegnalną mszę świętą w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie (wydarzenie było transmitowane, bo ze względu na pandemię koronawirusa, mogła w nim uczestniczyć ograniczona liczba osób).

Aktora i znakomitego piosenkarza opłakiwało całe środowisko artystyczne. Świadczy to tylko o tym, jak dużym uznaniem i sympatią się cieszył. Nie bez znaczenia jest fakt, że pochodził a aktorskiej rodziny. Słynny był jego ojciec – Henryk (którego wszyscy zapamiętali jako Dionizego ze “Złotopolskich”), aktorami są także jego starszy brat Aleksander i bratanek Adam. Ostatni z wymienionych jest obecnie związany z zespołem Teatru im. Mickiewicza (razem z wujem występował m.in. w “Hamlecie”).

Sam Piotr Machalica znany był zarówno wielbicielom teatru, ale też telewidzom i miłośnikom kina. Na scenie w Częstochowie oglądaliśmy go m.in. w spektaklach “Miłości i polityka”, “Tango FM”, “Kredyt” i “Hemar w chmurach. Kabaret”. Niektóre przedstawienia również sam wyreżyserował. Z kolei fani serialów pamiętają go ze “Złotopolskich”, “Sukcesu”, “Ekstradycji” albo “Kuchni polskiej”. Na dużym ekranie aktor zapisał się zaś dzięki rolom w filmach Krzysztofa Kieślowskiego, Marka Koterskiego, Jacka Bromskiego czy Janusza Majewskiego (tu przypominamy filmowe i telewizyjne role Piotra Machalicy).

W sobotę 9 stycznia Piotr Machalica został upamiętniony również w programie “Dzień dobry TVN”. Wspominali go właśnie Aleksander i Adam Machalicowie.

-Piotruś to był człowiek wielkiej skromności. Nie czuł tego, że jest gwiazdą- zaznaczał starszy brat zmarłego artysty.

Nie brakło opowieści dotyczących wspomnianego ślubu. -Wszyscy razem spotkaliśmy się jeszcze we wrześniu na ślubie Piotrusia. To był w jego życiu przełomowy moment. Był bardzo szczęśliwy i uspokojony, że gdzieś część tej szarpaniny, jaką miał w życiu zamknął i zaczął zupełnie nowy, jasny, radosny tryb – mówił w programie Aleksander Machalica.

Z kolei bratanek podkreślał, że Piotr Machalica bardzo mu kibicował, ale przy tym przestrzegał przed trudami związanymi z zawodem aktora.

-W trakcie egzaminów na studia nocowałem u niego, spałem na kanapie i wtedy pamiętam, że dał mi kilka mądrych wskazówek. Powiedział, żebym się nie przejmował, a po drugie, że to i tak nic nie znaczy, czy mnie przyjmą, czy nie. Dobrze wspominam ten wieczór – wspominał Adam Machalica.

Kto nie widział sobotniego programu z udziałem rodziny zmarłego Piotra Machalicy, może go obejrzeć na stronie dziendobry.tvn.pl

A. Kostyra

Pożegnanie. Przypominamy spektakle, w których Piotr Machalica występował w Teatrze im. Mickiewicza

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here