Falstart w Będzinie. Niespodziewana porażka częstochowskich siatkarzy w 2 lidze

Od porażki rozpoczęli nowy 2021 rok siatkarze 2-ligowego Eco-Team AZS Stoelzle. Częstochowianie niespodziewanie przegrali w sobotę w Będzinie z Wie-Druk MKS II 1:3.

Eco-Team AZS Stoelzle z myślą o wygranej jechał do Będzina. Częstochowski zespół plasuje się w czołowej trójce i nowy 2021 rok chciał rozpocząć od wygranej. Będzinianie mają jednak sposób na częstochowian. W Częstochowie przegrali tylko 2:3 i odebrali Eco-Team AZS punkt. Dziś nie dali częstochowskim siatkarzom zdobyć nawet punktu…

Pierwszego seta podopieczni trenera Wojciecha Pudo wygrali gładko do 14 i zanosiło się na szybki mecz. To co się stało od drugiego seta, będzie tematem do analizy dla częstochowskiego sztabu szkoleniowego. Będzinianie w drugiej partii zwyciężyli do 22 i doprowadzili do remisu 1:1. trzeciego seta częstochowianie gładko przegrali do 16. Goście próbowali walczyć o tie-breaka, ale przegrali też czwartego seta do 22 i cały mecz 1:3.

Częstochowianie po 13 rozegranych meczach mają na koncie 30 punktów i zajmują 3. pozycję w tabeli 5 grupy 2 ligi.

Wie-Druk MKS II Będzin – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (14:25, 25:22, 25:16, 25:22)