Tauron 1 Liga. Nieudany wyjazd siatkarzy Exact Systems Norwida do Wrocławia

Nie udał się siatkarzom Exact Systems Norwida wyjazd do Wrocławia na mecz Tauron 1 Ligi z eWinner Gwardią. Częstochowianie przegrali 0:3.

Siatkarze Exact Systems Norwida jechali do Wrocławia z myślą o 12 zwycięstwie w sezonie. Podopieczni trenera Piotra Lebiody od wygranej rozpoczęli nowy 2021 rok i w miniony czwartek pokonali 3:2 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Częstochowianie liczyli i mieli szansę na zwycięstwo 3:1 za 3 punkty, ale ostatecznie trzeba było cieszyć się z wygranej z Lechią 3:2 za 2 „oczka”.

Exact Systems Norwid w pierwszej rundzie przegrał u siebie z Gwardią 1:3. Dlatego też częstochowscy siatkarze chcieli zrewanżować się za porażkę doznaną we własnej hali. Szansa na dobry wynik była duża, bo ESN w obecnym sezonie gra bardzo dobrze i puka do ścisłej czołówki Tauron 1 Ligi. Przed meczem we Wrocławiu częstochowska drużyna sklasyfikowana była na wysokiej 4. pozycji. Exact Systems Norwid miał 29 punktów, tyle samo co 5. w tabeli Gwardia. Przemeblowana przed sezonem częstochowska drużyna miała walczyć o miejsce w czołowej ósemce, a tymczasem ma realne szanse, aby zagościć w czołowej czwórce i do play-off przystąpić z uprzywilejowanej pozycji…

Tauron 1 Liga. Nieudany wyjazd siatkarzy Exact Systems Norwida do Wrocławia 2

Pierwszego seta „sąsiadów” z tabeli wygrali wrocławianie. Gwardia od samego początku seta dyktowała warunki gry. Gospodarze szybko wypracowali sobie 2-3 punktową przewagę. Prowadzili: 5:2, 8:5, 10:7, 14:10, 22:17, 24:20 i spokojnie kontrolowali przebieg seta, którego wygrali do 20.

Częstochowscy siatkarze również źle „weszli” w drugiego seta. Po dwóch akcjach na tablicy wyników było 2:0 dla gospodarzy. Na szczęście Exact Systems Norwid szybko wyrównał na 2:2 i w kolejnych akcjach dotrzymywał kroku gospodarzom. Exact Systems Norwid wyszedł na prowadzenie 9:8, ale za chwilę było już 10:9 dla Gwardii. Z akcji na akcję gospodarze rozkręcali się. Dobrze grali w ataku i w bloku. Dokładnie przyjmowali i w drugiej partii wygrali jeszcze łatwiej, bo do 17.

Ostatnią deską ratunku dla częstochowskich siatkarzy było wygranie trzeciego seta i przedłużenie szans na zwycięstwo. Niestety, ale sobota nie była udanym dniem dla podopiecznych trenera Piotra Lebiody. Exact Systems Norwid przegrał również trzeciego seta i cały mecz 0:3.

Gwardia dzięki wygranej zepchnęła ESN z 4. miejsca w tabeli Tauron 1. Ligi.

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:20, 25:17, 25:22)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Cieślik.