fbpx

Otwarcie nowego parkingu u podnóża zamku w Olsztynie

W Olsztynie odbyło się uroczyste otwarcie nowego parkingu u podnóża zamku. Przestrzeń będzie też pełnić funkcję sceny plenerowej.

Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się w obecności przedstawicieli olsztyńskiej Rady Miejskiej, sołtysów, pracowników Urzędu i Gości.

Wykonawcą projektu jest firma TEL-BRUK Radosław Telenga. Inwestycja kosztowała 2,4 mln złotych z czego 640 tysięcy Olsztyn otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zanim powstało 40 nowych miejsc parkingowych konieczne było odwodnienie i odpowiednie utwardzenie terenu. Zbudowano nową, oświetloną drogę dojazdową wraz z chodnikiem. Przestrzeń została ozdobiona nowymi roślinami, pojawiły się nowe ławki, ogrodzenia i klomby gabionowe.

Zbudowano także nowe pomieszczenia garażowo-magazynowe przeznaczone dla gminnych służb gospodarczych.

U podnóża góry zamkowej, u szczytu parkingu, powstał plac, który z powodzeniem pełni rolę plenerowej sceny. Można się było o tym przekonać podczas dwóch wrześniowych wieczorów, kiedy to zaprezentowany został spektakl „Ballady i Romanse” Teatru Nowego z Częstochowy.

Włodarze Olsztyna mają nadzieję, że nowe miejsce stanie się przestrzenią do prezentacji sztuki, koncertów i innych artystycznych działań.

Widok na ruiny olsztyńskiego zamku jest wyjątkowym tłem i scenografią dla tego typu wydarzeń.