fbpx

Uwaga oszuści! Przestępcy wykorzystują wizerunek Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości przestrzega przed kolejnym sposobem oszustwa w przestrzeni internetowej.

Cyberprzestępcy rozsyłają maile wykorzystując wizerunek Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, a także Policji.

Mail zawiera informację, że wobec osoby, która go otrzymała, toczy się postępowanie w związku z popełnieniem przestępstwa. Załącznik, który teoretycznie ma pomóc zapoznać się z ewentualnymi zarzutami, praktycznie zawiera szkodliwy link. Po kliknięciu w link, stajemy się ofiarami kradzieży danych. Oszuści będę mogli pozyskać wszystkie potrzebne informacje, aby na przykład – wykraść pieniądze z naszego konta.

Żeby podkreślić swoją „wiarygodność”, oszuści podpisują się jako Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości- Adam Cieślak. To z jednej strony próba zastraszenia, a z drugiej próba cyberoszustwa i kradzieży.

Policja alarmuje i podkreśla, że NIGDY nie używa poczty elektronicznej, by kontaktować się z podejrzanym. Jednocześnie przypomina, że jeśli ktoś otrzymał taką wiadomość, powinien natychmiast zgłosić ją poprzez stronę internetową CERT https://cert.pl/