Szymon Ludwiczak z Włókniarza złotym medalistą IMP 250cc

Na torze w Gdańsku zakończył się cykl Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250cc. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się reprezentant Włókniarza Częstochowa Szymon Ludwiczak, który w trzech turniejach zdobył 43 punkty i wywalczył tytuł IMP w klasie 250cc.

Podczas poniedziałkowego turnieju w Gdański Ludwiczak zajął 2. miejsce. Po rundzie zasadniczej miał 13 punktów (3,1,3,3,3). W wielkim finale przyjechał jednak 2. Gdański finał wygrał Kacper Mania z Unii Leszno.

W Gdańsku startował też drugi z częstochowian Marcel Kowolik. Z 8 punktami został sklasyfikowany na 7. miejscu.

W klasyfikacji generalnej IMP wygrał Ludwiczak, który zgromadził 43 punkty. Na 2. pozycji został sklasyfikowany Mania (40 punktów), a brązowy medal zdobył Emil Maroszek z Polonii Bydgoszcz (37 punktów). Tuż za podium został sklasyfikowany Marcel Kowolik, który do podium stracił 1 punkty (36 punktów).

AK, fot: materiały prasowa Włókniarz Częstochowa