fbpx

Od 21 maja kinomani powrócą do częstochowskiego kina „Iluzja”. Jakie filmy czekają na nich w weekend? [REPERTUAR]

Na ten moment częstochowscy kinomani czekali od dawna: 21 maja swoją działalność wznowi OKF- Kino Studyjne „Iluzja”.

Jak już zapowiadaliśmy, 21 maja swoją działalność wznowi w Częstochowie OKF – Kino Studyjne „Iluzja” (Al. NMP 64).

-Otwieramy się z nadzieją, że widzowie, stęsknili się – tak samo mocno jak my- za dużym ekranem i zbiorowym doświadczeniem filmowych emocji. Wierzymy, że miłośnicy X Muzy wrócą do nas, bez względu na wiosenną aurę za oknem – mówi Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF-u.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą inauguracyjny weekend wypełnią przede wszystkim tak oczekiwane przez widzów filmy oscarowe. W piątek, 21 maja OKF wyświetli więc: „Sound of Metal” (godz. 14.30), „Ludzi głos” (godz. 17), „Ojciec” (godz. 18.45) oraz „Nomadland” (godz. 20.45).

Od 21 maja kinomani powrócą do częstochowskiego kina "Iluzja". Jakie filmy czekają na nich w weekend? [REPERTUAR] 2
„Ludzki głos” (mat. OKF)

-Do wyboru mamy kilka filmów oscarowych oraz (żeby nie było tylko po„amerykańsku”) najnowszy obraz ikony europejskiego kina, Pedro Almodovara, z jedną z największych aktorek europejskich, Tildą Swinton, czyli „Ludzki głos”. To ich pierwszy wspólny film, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera. Nakręcony w czasie pandemii, średniometrażowy, luźno inspirowany sztuką Jeana Cocteau „Ludzki głos” to esencja almodovarowskiego świata: bo tekst Cocteau Hiszpan wykorzystał już w „Kobietach na skraju załamania nerwowego” i „Prawie pożądania”. Bo zarówno muzyka, jak i elementy ekstrawaganckiej scenografii w nowym filmie pochodzą z poprzednich dzieł Almodóvara. Bo jego kino to namiętna miłosna opowieść, w której pierwszoplanową rolę grały niemal zawsze wyraziste, niezwykłe bohaterki. Swinton jest jedną z nich, ale zarazem przychodzi z innego świata. Wnosi do almodovarowskiego mikrokosmosu kobiecą niezależność i siłę przetrwania – opowiada Stasikowska-Lis. -Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i – wspólnych! – planach na niedaleką przyszłość – dodaje.

Sobotni i niedzielny repertuar – obok wymienionych tytułów -wzbogacą zaś takie propozycje jak „Co w duszy gra”, „Obiecująca. Młoda. Kobieta” i „Minari”.

Bilety kosztują: 13 zł (kino familijne), 15 zł (ulgowe) i 17 zł (normalne). Na stronie www.okf.czest.pl można znaleźć zaś szczegółowy repertuar obowiązujący do 3 czerwca włącznie. Majowy repertuar zamieszczamy zaś poniżej.

Od 21 maja kinomani powrócą do częstochowskiego kina "Iluzja". Jakie filmy czekają na nich w weekend? [REPERTUAR] 3
Repertuar na maj 2021 (mat. OKF)

ZS

Czytaj także: Filharmonia Częstochowska zaprasza na pierwsze koncerty na żywo