fbpx

Częstochowski OKF wznowi działalność 21 maja. Trwają ostatnie ustalenia z dystrybutorami

Dzięki poluzowaniu obostrzeń wznowienie działalność OKF- Kina Studyjnego „Iluzja” możliwe będzie 21 a nie 29 maja. To doskonała wiadomość dla wszystkich kinomanów!

Według pierwotnych planów działalność kin w Polsce, w tym także częstochowskiego OKF-u, mogła zostać wznowiona 29 maja. Najnowsze zmiany w obostrzeniach sprawiły jednak, że termin ten został przyspieszony. Seanse stacjonarne będą możliwe od piątku, 21 maja. W tym samym dniu widzów po przerwie zaprosi również „Iluzja”.

-Jeszcze w maju będziemy mogli zaprosić wszystkie częstochowskie kinomanki i wszystkich częstochowskich kinomanów do naszego kina. Czekaliśmy już od dawna na taką decyzję, bo pusta sala kinowa to przygnębiający widok. Mamy nadzieję, że tegoroczny maj przyniesie otwarcie kin już na stałe. Otwieramy się z nadzieją, że widzowie, stęsknili się – tak samo mocno jak my- za dużym ekranem i zbiorowym doświadczeniem filmowych emocji. Wierzymy, że miłośnicy X Muzy wrócą do nas, bez względu na wiosenną aurę za oknem – mówi Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF-u. -Już od kilkunastu dni, zanim zapadła decyzja o otwarciu kin, mieliśmy sporo telefonów z pytaniami czy działamy i co gramy. Słyszeliśmy np. „Otwórzcie się, bo ja oszaleję”, „Czy można zarezerwować bilety na filmy oscarowe ?”, „Nie ważne co zagracie na otwarcie, ja i tak przyjdę”. Spełniamy zatem oczekiwania naszych widzów i planujemy oscarowy powrót do gry. Postaramy się zmieścić (a przy jednej sali jest to bardzo trudne zadanie!)  w repertuarze przede wszystkim filmy nagrodzone Oscarem – dodaje.

Częstochowski OKF wznowi działalność 21 maja. Trwają ostatnie ustalenia z dystrybutorami 2
Mat. OKF

Aktualnie trwają ostatnie ustalenia z dystrybutorami. Najprawdopodobniej w poniedziałek OKF opublikuje repertuar. Według zapowiedzi znajdą się w nim  filmy nagrodzone Oscarami: „Nomadland”, „Ojciec”, „Co w duszy gra”, „Sound of Metal”, „Obiecująca. Młoda. Kobieta” oraz „Minari”.

-Zaplanowaliśmy także pokazy polskiego kandydata do Oscara, czyli filmu Małgorzaty Szumowskiej „Śniegu już nigdy nie będzie” – dodaje Stasikowska-Lis.

Czekają na 21 maja, OKF zaprasza do korzystania ze swojej wirtualnej sali kinowej prowadzonej za pośrednictwem platformy www.mojeekino.pl (kupując bilet do kina OKF, można wesprzeć częstochowską instytucję).

Repertuaru kina należy zaś szukać na stronie www.okf.czest.pl.

Zuzanna Suliga