fbpx

Nowe kawiarenki na placu Biegańskiego. Częstochowskie Centrum Usług Komunalnych właśnie ogłosiło przetarg

Centrum Usług Komunalnych ogłosiło przetarg dotyczący powstania dwóch ogródków gastronomicznych na placu Biegańskiego.

Przedmiotem przetargu są dwa obszary placu Biegańskiego, na których będą mogły powstać letnie ogródki gastronomiczne. Elementami dzierżawy są fragmenty placu o powierzchni 300 m2 każdy.

Po rozstrzygnięciu przetargu zostanie zawarta umowa na okres dwóch lat (od 01.05.2023 r. do 30.04.2025 r.), na podstawie której będzie można zagospodarować daną przestrzeń. Oczywiście sposób usadowienia kawiarenki, elementy wystroju, aranżacji są ściśle określone. Letni ogródek powinien wpisywać się w ogólną przestrzeń placu Biegańskiego. Należy stworzyć projekt, który będzie uwzględniać zbudowanie jednokondygnacyjnego budynku o neutralnym kolorze i formie, który nie będzie na stałe związany z podłożem. Oczywiście trzeba zadbać o to, by na terenie kawiarni znajdowała się toaleta i odpowiednie kosze na śmieci. Ogrodzenie ogródka mogą stanowić jedynie donice z zielenią. Wskazane jest zastosowanie dużej ilości sezonowych kwiatów i krzewów. W betonowej przestrzeni placu zieleń jest elementem jak najbardziej pożądanym. Meble mają być wykonane z naturalnych materiałów (drewno, wiklina) lub ich estetycznych zamienników, z dopuszczeniem elementów szklanych i metalowych. Zabrania się stosowania mebli z palet i ciężkich ław. Parasole powinny mieć neutralne kolory i nie rzucać się w oczy agresywną reklamą browarów (napisy dopuszczalne są na lambrekinach). Szczegółowe wytyczne, przyszli dzierżawcy znajdą na stronie CUK: http://cuk.bip.czestochowa.pl/?cid=17&bip_id=171

Stawka wywoławcza czynszu (miesięczna) została ustalona w wysokości netto 4 600 zł + VAT (23%) za powierzchnię 300 m2 (tj. za jeden ogródek). Taki czynsz będzie obowiązywał od maja do października. Po demontażu ogródka zostanie on obniżony do wysokości 500 zł miesięcznie netto.

Wadium wynosi 10 000 zł, a termin jego wpłaty upływa 7 kwietnia br.
Przetarg odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy etap obliguje do złożenia dokumentacji projektowej i karty informacyjnej do 11 kwietnia br. Osoby zainteresowane powinny zgłosić się do Centrum Usług Komunalnych (ul. Nowowiejskiego 10/12) z oznaczeniem lokalizacji ogródka. Wysłanie dokumentów pocztą jest dość ryzykowne ponieważ ważna jest data ich wpływu do adresata, a nie może ona przekroczyć wskazanego terminu. Kolejnym etapem będzie przetarg ustny, którego termin wyznaczono na 18 kwietnia i wezmą w nim udział uczestnicy wybrani do udziału w licytacji. Przetarg odbędzie się 18 kwietnia, o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, sala nr 108 (I piętro).