fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaDomBudownictwoCzęstochowa. Nowy budynek komunalny przy ulicy Bardowskiego

Częstochowa. Nowy budynek komunalny przy ulicy Bardowskiego

Przy ulicy Bardowskiego powstaje nowy budynek mieszkaniowy. Inwestycja warta ponad 11 mln złotych dofinansowana jest z programu wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego.

Nowy blok komunalny to 43 mieszkania, a inwestycja pochłonie ponad 11 mln zł. Blok powinien zostać oddany do użytku do końca lipca 2024 roku.

Do tej pory udało się przeprowadzić prace rozbiórkowe na terenie budowy, wykonano również roboty ziemne, fundamenty i ściany fundamentowe.

Docelowo ma powstać 31 mieszkań dwupokojowych i 12 jednopokojowych, w tym 10 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnościami, do których wejście zostało zaprojektowane z poziomu wejścia do budynku. Powierzchnia użytkowa mieszkań ma wynosić 1,8 tys. m². Budynek będzie miał 4 kondygnacje (bez piwnic), 1 klatkę schodową i 4 wózkownio-rowerownie oraz windę. W otoczeniu budynku powstaną 44 miejsca parkingowe, a teren zostanie wzbogacony dużymi ilościami zieleni(zwłaszcza od strony torów kolejowych).

Inwestycja jest możliwa dzięki bezzwrotnemu wsparciu pochodzącego z budżetu państwa, które dedykowane było budownictwu komunalnemu i socjalnemu. Środki z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego to kwota blisko 9 mln 154 tys. zł.

W Częstochowie przygotowywana jest też kolejna inwestycja mieszkaniowa, tym razem przy ul. Krakowskiej. O ile uda się pozyskać wparcie z programu rządowego, powstanie tam aż 100 dodatkowych mieszkań komunalnych.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -