fbpx
Strona głównaWiadomościMojeekino.pl. "Zabójczy kochankowie" i inne filmy, które polecamy na weekend

Mojeekino.pl. „Zabójczy kochankowie” i inne filmy, które polecamy na weekend

Oto kolejna odsłona naszego zestawienia filmowego. Wszystkie tytuły pochodzą z oferty platformy mojeekino.pl.

Rząd po raz kolejny przedłużył termin obowiązywania obostrzeń. Tym samym co najmniej do 25 kwietnia wszystkie instytucje kultury w Polsce pozostaną zamknięte (szczegóły opisujemy TUTAJ).

Na to, by obejrzeć jakikolwiek film w kinie stacjonarnym, nie ma więc szans. Kinomanom pozostają więc seanse w sieci. Taką możliwość oferuje cały czas platforma mojeekino.pl. W projekt zaangażowany jest także Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. Chcąc wesprzeć instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

By ułatwić widzom wybór filmu na weekend, regularnie prezentujemy tytuły, które naszym zdaniem, warte są uwagi (poprzednie zestawienie dostępne jest TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł. Oto nasze propozycje!

1.MÓJ PIĘKNY SYN

Mojeekino.pl. "Zabójczy kochankowie" i inne filmy, które polecamy na weekend 1
„Mój piękny syn” (mat. mojeekino.pl)

Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć.

Scenariusz filmu powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa i jego syna Nica, które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście New York Timesa. Pierwszy zatytułował książkę właśnie „Mój piękny syn”, drugi – „Na głodzie”. Producentem filmu jest Brad Pitt i jego firma Plan B, która stoi za sukcesem nagrodzonych Oscarami produkcji „Moonlight” i „Zniewolony. 12 Years a Slave”.

„Mój piękny syn”. Reżyseria: Felix van Groeningen. Obsada: Amy Ryan, Timothée Chalamet, Steve Carell, Maura Tierney. Dramat, USA 2018, 116 minut.

2.POWRÓT BENA

Mojeekino.pl. "Zabójczy kochankowie" i inne filmy, które polecamy na weekend 2
„Powrót Bena” (mat. mojeekino.pl)

Gdy Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena. który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka,  mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny.

Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

„Powrót Bena”. Reżyseria: Peter Hedges. Obsada: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance. Dramat, USA 2018, 99 minut.

3.WOJNA

Mojeekino.pl. "Zabójczy kochankowie" i inne filmy, które polecamy na weekend 3
„Wojna” (mat. mojeekino.pl)

„Wojna” jest zarówno thrillerem wojennym, jak i dramatem sądowym – i w obu przypadkach pozostaje obrazem znakomitym, bardzo realistycznym. Za wyjątkiem głównych postaci, filmowych wojskowych odgrywają prawdziwi duńscy żołnierze służący w Afganistanie.

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W domu pozostawił rodzinę i żonę, która musi sobie radzić z trudami codziennego życia i samotnego wychowywania trojga dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

„Wojna”. Reżyseria: Tobias Lindholm. Obsada: Pilou Asbæk, Dar Salim. Thriller, Dania 2015, 116 minut.

4.ZABÓJCZY KOCHANKOWIE

Mojeekino.pl. "Zabójczy kochankowie" i inne filmy, które polecamy na weekend 4
„Zabójczy kochankowie” (mat. mojeekino.pl)

Arielle marzy o szczęściu i popularności. Dean jest byłym oszustem pracującym dla nadużywającego przemocy ojca. Tych dwoje od razu nawiązuje nić porozumienia. Po tym, jak ojciec Deana przypadkowo ginie, zmuszeni są uciekać. Aby przetrwać, w czasie podróży okradają stacje benzynowe i małe sklepy. Arielle publikuje swoje wyczyny w mediach społecznościowych zdobywając sławę i fanów.
Oboje stają się dla internetowej społeczności nastoletnią wersją Bonnie i Clyde’a.

„Zabójczy kochankowie”. Reżyseria: Joshua Caldwell. Obsada: Jake Manley, Amber Riley, Marisa Coughlan, Bella Thorne. Kryminał, USA 2020, 101 minut.

5.ZŁODZIEJASZKI

Mojeekino.pl. "Zabójczy kochankowie" i inne filmy, które polecamy na weekend 5
„Złodziejaszki” (mat. mojeekino.pl)

„Złodziejaszki” to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

Reżyser filmu Hirokazu Kore-eda należy do czołówki współczesnych japońskich twórców i jest najpopularniejszy przedstawicielem tej kinematografii w Polsce. Krytycy nazywają go kontynuatorem filmowej tradycji japońskiego mistrza Yasujirô Ozu, jednak sam Koreeda uważa, że bliżej mu do Kena Loacha, który podobnie jak on używa kamery do sportretowania społecznych nierówności i absurdów współczesnego świata.

„Złodziejaszki”. Reżyseria: Hirokazu Kore-eda. Obsada: Kirin Kiki, Lily Franky, Sakura Ando, Mayu Matsuoka. Dramat, Japonia 2018, 116 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -