fbpx
Strona głównaPolecaneRząd przedłuża obostrzenia do 25 kwietnia. Wyjątek zrobił dla dzieci uczęszczających do...

Rząd przedłuża obostrzenia do 25 kwietnia. Wyjątek zrobił dla dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli oraz dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił decyzję rządu w sprawie przedłużenia obecnie obowiązujących ograniczeń związanych z epidemią. Nadal więc, np. większość sklepów w galeriach handlowych będzie zamkniętych, nie będą działać duże sklepy meblowe i budowlane, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Rząd przedłuża obostrzenia do 25 kwietnia. Wyjątek zrobił dla dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli oraz dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu 1

Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków – ogłosił minister Niedzielski. – Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. – dodał szef resortu zdrowia.

Decyzję o przedłużeniu obowiązujących rygorów sanitarnych tłumaczono rosnącą liczbą zgonów z powodu COVIS-19. Ostatniej doby padł pod tym względem smutny rekord, zmarły 803 osoby.

Jedyny wyjątek rząd zrobił dla dzieci. Od najbliższego poniedziałku, czyli od 19 kwietnia, wszystkie dzieci wracają do przedszkoli i żłobków. Rząd także od poniedziałku zezwolił na uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Jednocześnie z takiej formy rekreacji będzie mogło korzystać od 19 kwietnia maksymalnie 25 osób.

Rząd przedłuża obostrzenia do 25 kwietnia. Wyjątek zrobił dla dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli oraz dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu 2

Minister zdrowia nie miał dziś dobrych wiadomości dla właścicieli hotelu, pensjonatów oraz miejsc noclegowych. Już teraz ogłoszono, że pozostaną one zamknięte do 3 maja, co oznacza, że o wyjazdach na majówkę musimy zapomnieć. Wyjątkiem są m. in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych.

Rząd przedłuża obostrzenia do 25 kwietnia. Wyjątek zrobił dla dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli oraz dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu 3

Na dzisiejszej konferencji zapowiedziano, że ewentualne poluzowanie obostrzeń będzie następowało prawdopodobnie regionalnie.

(zdjęcia i grafika Twitter MZ)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -