fbpx
Strona głównaPolecaneMojeekino.pl. "Jak pies z kotem" i inne filmy na weekend

Mojeekino.pl. „Jak pies z kotem” i inne filmy na weekend

To kolejny już tydzień, w którym nie możemy pójść do kina. Propozycją na weekend są więc seanse w sieci. Polecamy tytuły, które wybraliśmy z oferty platformy mojeekino.pl.

Decyzją rządu obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostały przedłużone. Co najmniej do 18 kwietnia wszystkie instytucje kultury w Polsce pozostaną zamknięte. Na seans w kinie stacjonarnym nie ma więc szans. Kinomanom pozostają więc seanse w sieci. Taką ofertę ma niezmiennie platforma mojeekino.pl. W projekt zaangażowany jest także Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. Chcąc wesprzeć instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

By ułatwić widzom wybór filmu na wieczór, regularnie prezentujemy tytuły, które naszym zdaniem, warte są uwagi (poprzednie, wielkanocne zestawienie dostępne jest TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

1.CO PRZYNIESIE JUTRO

Mojeekino.pl. "Jak pies z kotem" i inne filmy na weekend 1
„Co przyniesie jutro” (mat. mojeekino.pl)

To nie jest kolejny film o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami tylko najlepsze chwile. I że wystarczy zapisać się na kurs tańca, żeby wszystko wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym, jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety.

„Co przyniesie jutro” to kino wielkich emocji, intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, które tak często towarzyszą miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów.

„Co przyniesie jutro”. Reżyseria: William Nicholson. Obsada: Annette Bening, Josh O’Connor, Bill Nighy. Dramat, Wielka Brytania 2019, 97 minut.

2.GNIAZDO

Mojeekino.pl. "Jak pies z kotem" i inne filmy na weekend 2
„Gniazdo” (mat. mojeekino.pl)

Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków.

„Gniazdo”. Reżyseria:Sean Durkin. Obsada: Jude Law, Oona Roche, Carrie Coon, Michael Culkin. Thriller, Wielka Brytania, USA 2020, 103 minuty.

3.JAK PIES Z KOTEM

Mojeekino.pl. "Jak pies z kotem" i inne filmy na weekend 3
„Jak pies z kotem” (mat. mojeekino.pl)

Ostatni film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.

Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

„Jak pies z kotem”. Reżyseria: Janusz Kondratiuk. Obsada: Olgierd Łukaszewicz, Robert Więckiewicz, Aleksandra Konieczna, Bożena Stachura. Komediodramat, Polska 2018, 98 minut.

4.KAŻDY TWÓJ ODDECH

Mojeekino.pl. "Jak pies z kotem" i inne filmy na weekend 4
„Każdy twój oddech” (mat. mojeekino.pl)

Philip Clark ceniony psychiatra i wykładowca zmaga się z rodzinnym kryzysem. Tragiczne wydarzenia z przeszłości odbijają się także na jego nastoletniej córce Lucy, która zostaje przyłapana na zażywaniu narkotyków. Nieoczekiwanie, kariera zawodowa Philipa załamuje się w momencie, gdy jedna z jego pacjentek odbiera sobie życie. Kiedy brat zmarłej poznaje żonę i córkę Philipa, ten orientuje się, że to wydarzanie już na zawsze zburzy spokój jego rodziny…

„Każdy twój oddech”. Reżyseria: Christine Jeffs. Obsada: Veronica Ferres, Casey Affleck, Sam Claflin, Michelle Monaghan. Thriller, USA 2021, 106 minut.

5.NASZ NAJLEPSZY ROK

Mojeekino.pl. "Jak pies z kotem" i inne filmy na weekend 5
„Nasz najlepszy rok” (mat. mojeekino.pl)

Juliette jest młoda, pracowita i pełna energii, ale nie spodziewała się, że to właśnie na jej barki spadnie ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do lat dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie.

„Nasz najlepszy rok”. Reżyseria: Cédric Klapisch. Obsada: François Civil, Ana Girardot, Pio Marmai. Komediodramat, Francja 2017, 109 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -