fbpx
Strona głównaWiadomościMojeekino.pl. "Tylko Bóg wybacza" i inne filmy, które polecamy na wieczór

Mojeekino.pl. “Tylko Bóg wybacza” i inne filmy, które polecamy na wieczór

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami do 9 kwietnia nie możemy liczyć na seans w kinie stacjonarnym. Pozostają nam te w sieci. Prezentujemy tytuły wybrane z oferty mojeekino.pl, na które warto zwrócić uwagę.

Co najmniej do 9 kwietnia wszystkie instytucje kultury pozostaną zamknięte dla widzów. Oznacza to, że na seans w kinie stacjonarnym nie mamy co liczyć. Pozostają więc seanse w sieci. Takie rozwiązanie niezmiennie proponuje platforma mojeekino.pl. Swoją ofertę przedstawia tam również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. Chcąc wesprzeć instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

By ułatwić widzom wybór filmu na wieczór, regularnie prezentujemy tytuły, które naszym zdaniem, warte są uwagi (poprzednie zestawienie dostępne jest TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

Poniżej przedstawiamy pięć propozycji, które wybraliśmy tym razem.

1.HANNAH ARENDT

Mojeekino.pl. "Tylko Bóg wybacza" i inne filmy, które polecamy na wieczór 1
“Hannah Arendt” (mat. mojeekino.pl)

Hannah Arendt to jedna z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku, niemiecka teoretyk polityki, filozof i publicystka. Bohaterkę filmu poznajemy na początku lat sześćdziesiątych. W tym czasie mieszka z mężem w apartamencie na Manhattanie i prowadzi wygodne życie docenianej pisarki i filozofa. Gdy dowiaduje się, że w Argentynie pojmano Adolfa Eichmanna, nazistowskiego funkcjonariusza odpowiedzialnego za plan masowej eksterminacji Żydów w czasie II wojny światowej, postanawia osobiście obserwować proces sądowy zbrodniarza.

Arendt pisze relację z przebiegu procesu dla „New Yorkera”, następnie postanawia swoje wrażenia opisać w książce „Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła”. W czasie procesu Arendt – a wraz z nią cały świat – widzą na ławie oskarżonych spokojnego, przeciętnego w zachowaniu urzędnika, który wcale nie wygląda jak dyszący krwią potwór (w filmie zamieszczone są prawdziwe nagrania z procesu).

Relacjonując kolejne dni przesłuchań Hannah opisuje Eichmanna jako typowego biurokratę, bezrefleksyjnie wykonującego polecenia, który nigdy nie dostrzegł szerszego kontekstu swojej przerażającej działalności. Prowadzi ją to do sformułowania słynnej tezy o „niedającej się opisać i zrozumieć banalności zła”. Takie stwierdzenie jest czymś zaskakującym dla współczesnych, którzy źle interpretując jej słowa posuwają się do zarzutów, że oto Żydówka i wielka filozof chce bronić odpowiedzialnego za Zagładę potwora. Arendt imponująco odpiera falę krytyki, jednocześnie wspominając swoje przejścia w nazistowskich Niemczech.

“Hannah Arendt”. Reżyseria: Margarethe von Trotta.Obsada:Barbara Sukowa, Nicholas Woodeson. Biograficzny, Francja, Kanada, Niemcy, Izrael 2012, 110 minut.

2.JESZCZE JEST CZAS

Mojeekino.pl. "Tylko Bóg wybacza" i inne filmy, które polecamy na wieczór 2
“Jeszcze jest czas” (mat. mojeekino.pl)

Trzykrotnie nominowany do Oscara Viggo Mortensen w swoim szczerym, pełnym czułości debiucie reżyserskim w aktorskim duecie ze znakomitym Lance’em Henriksenem. Poruszająca i pełna nadziei opowieść o rodzinie i wszystkich odcieniach miłości.

John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

“Jeszcze jest czas”. Reżyseria: Viggo Mortensen. Obsada: Viggo Mortensen, Lance Henriksen, Sverrir Gudnason, Hannah Gross. Dramat, Kanada, Wielka Brytania 2020, 108 minut.

3.KRÓLOWA KASYNA

Mojeekino.pl. "Tylko Bóg wybacza" i inne filmy, które polecamy na wieczór 3
“Królowa kasyna” (mat. mojeekino.pl)

Thriller oparty na prawdziwej historii Agnès Le Roux i słynnej we Francji sprawy kryminalnej, która pozostaje nierozwiązana od 1977 roku.

Nicea, rok 1976. Po rozstaniu z mężem, Agnès Le Roux wraca z Afryki do swojej matki Renée, właścicielki kasyna Palais Mediterannee. Wkrótce dziewczyna zakochuje się w przyjacielu Renée, dziesięć lat starszym prawniku Maurice. Agnès, jako współwłaścicielka kasyna, chce się uniezależnić od matki i sprzedać majątek rodzinny, ale Renée stanowczo odmawia. Nie wie jeszcze, że Agnès ma po swojej stronie Maurice’a i szefa mafii, który chce przejąć Casino Palais…

“Królowa kasyna”. Reżyseria: Andre Techine. Obsada: Catherine Deneuve, Guillaume Canet. Obyczajowy, Francja 2014, 112 minut.

4. NEON DEMON

Mojeekino.pl. "Tylko Bóg wybacza" i inne filmy, które polecamy na wieczór 4
“Neon Demon” (mat. mojeekino.pl)

Jesteś piękna i masz w sobie “to coś” za czym szaleją mężczyźni i czego zazdroszczą ci kobiety. Przyjeżdżasz do neonowego miasta, gdzie w ciągu jednej nocy można zrobić karierę. W Los Angeles poznajesz chłopaka, który jest tobą zafascynowany, i dziewczyny, które chcą się z tobą przyjaźnić. Dostajesz propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to piękny sen? A może wstęp do prawdziwego koszmaru?

“Neon Demon”, najnowszy film twórcy “Drive”, to olśniewająco zrealizowana, pulsująca muzyką i pełna ironii opowieść o prawdziwym pięknie, które jest zabójczo niebezpieczne.

“Neon Demon”. Reżyseria: Nicolas Winding Refn. Obsada: Elle Fanning, Keanu Reeves, Christina Hendricks. Thriller, Dania, USA, Francja 2016, 113 minut.

5.TYLKO BÓG WYBACZA

Mojeekino.pl. "Tylko Bóg wybacza" i inne filmy, które polecamy na wieczór 5
“Tylko Bóg wybacza” (mat. mojeekino.pl)

Julian jest właścicielem klubu w Bangkoku, w którym prowadzi nie do końca legalne interesy. Kiedy jego brat Billy zostaje zamordowany, życie Juliana radykalnie się zmienia. Ich matka oczekuje, że młodszy syn odnajdzie zabójców brata i go pomści. Mężczyzna – mimo oporów i wątpliwości – postanawia dotrzeć do człowieka, który prawdopodobnie stoi za śmiercią Billy’ego. Wie tylko, że w ciemnych zaułkach miasta nazywają go Aniołem Zemsty…

“Tylko Bóg wybacza”. Reżyseria: Nicolas Winding Refn. Obsada: Tom Burke, Ryan Gosling, Kristin Scott Thomas. Kryminał, Dania, Francja 2013, 90 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here