Wygrana siatkarek AZS Częstochowa. Są w finale 2 ligi śląskiej!

Siatkarki AZS Częstochowa po raz drugi wygrały półfinał play-off 2 ligi śląskiej z MKS-em Czechowice-Dziedzice. W sobotę w Goczałkowicach Zdroju częstochowianki wygrały 3:1 i awansowały do finału.

Siatkarki AZS Częstochowa pierwszy mecz wygrały 3:0. Były też faworytkami w rewanżu. Mecz nie odbył się w Czechowicach-Dziedzicach tylko w Goczałkowicach Zdroju. Podopieczne trenera Mariusza Kowalika ze spokojem wygrały 3:1 i awansowały do finału.

W pierwszym secie siatkarki AZS wygrały do 19. W drugim secie zanotowały przestój i przegrały 15:25. Na szczęście od trzeciego seta częstochowianki ponownie zaczęły dyktować warunki i nie oddały inicjatywy do końca.

AZS Częstochowa wygrał trzeciego seta do 22, a czwartego jeszcze łatwiej do 16 i częstochowskie siatkarki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:1 i awansu do finału.

– Wykonaliśmy zadanie w półfinale w 100 procentach – cieszy się prezes AZS Adam Stępnaik. – Gratulacje dla naszych siatkarek za awans.

Ze zwycięstwa zadowolony jest też trener Mariusz Kowalik. – Ten mecz poza drugim setem przebiegał pod nasze dyktando – dodaje trener Mariusz Kowalik. – Cieszymy się z wygranej. Brawa dla dziewczyn.