fbpx
Strona głównaPolecaneMojeekino.pl. "Podły, okrutny, zły" i inne filmy, które polecamy

Mojeekino.pl. “Podły, okrutny, zły” i inne filmy, które polecamy

Kina znów zostały zamknięte. Kinomanom pozostają więc seanse w sieci. Prezentujemy kolejne tytuły z oferty platformy mojeekino.pl, na które warto zwrócić uwagę.

Fala zwiększonych obostrzeń objęła całą Polskę, wymuszając ponowne zawieszenie działalności przez instytucje kultury. W ten weekend nie pójdziemy więc już do Kina Studyjnego “Iluzja” (ostatnie przed lockdownem seanse miały miejsce 19 marca).

Kinomanom pozostają seanse dostępne w sieci w ramach platformy mojeekino.pl. Swoją ofertę przedstawia tam również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie. Chcąc wesprzeć instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

By ułatwić widzom wybór filmu na wieczór, regularnie prezentujemy tytuły, które naszym zdaniem, warte są uwagi (poprzednie zestawienie dostępne jest TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

1.GIMME DANGER

Mojeekino.pl. "Podły, okrutny, zły" i inne filmy, które polecamy 1
“Gimme Danger” (mat. mojeekino.pl)

Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.

Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i myzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności. W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”.

“Gimme Danger”. Reżyseria: Jim Jarmusch. Obsada: Iggy Pop, Scott Asheton, Ron Asheton. Dokumentalny, USA 2016, 104 minuty.

2.MOWA PTAKÓW

Mojeekino.pl. "Podły, okrutny, zły" i inne filmy, które polecamy 2
“Mowa ptaków” (mat. mojeekino.pl)

Tytułowa „Mowa ptaków” jest językiem, jakim posługują się wykluczeni z agresywnej, hałaśliwej większości. To język ludzi zmarginalizowanych, którzy nie potrafią w inny sposób wyrażać swoich uczuć i komunikują to w dosadny sposób. Film nazwany podróżą ojca do syna, łączy nostalgię z furią, wzniosłość z humorem oraz oldskulową stylizację z ostrym, przenikliwym spojrzeniem na polską rzeczywistość.

Bohaterami „Mowy Ptaków” są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Muszą oni poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają się dominującą postawą. Każdy z bohaterów poszukuje swojego miejsca na ziemi, aby poczuć się lepiej ze swoją odmiennością. Film jest niezwykłą opowieścią o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć w niebyt. 

“Mowa ptaków”. Reżyseria: Xawery Żuławski. Obsada: Sebastian Fabijański, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Andrzej Chyra, Eryk Kulm Jr., Wiktor Zborowski. Dramat, Polska 2019, 133 minuty.

3.PODŁY, OKRUTNY, ZŁY

Mojeekino.pl. "Podły, okrutny, zły" i inne filmy, które polecamy 3
“Podły, okrutny, zły” (mat. mojeekino.pl)

Niewinna twarz Teda Bundy’ego skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer długo nie chciała uwierzyć.

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

“Podły, okrutny, zły”. Reżyseria: Joe Berlinger. Obsada: Zac Efron, Lily Collins, Angela Sayafran, John Malkovich. Biograficzny, USA 2018, 106 minut.

4.WSPANIAŁA

Mojeekino.pl. "Podły, okrutny, zły" i inne filmy, które polecamy 4
“Wspaniała” (mat. mojeekino.pl)

Jest młoda, piękna i pełna wdzięku. Ale ma bardzo mało wiary w siebie 21-letnia Rose marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to… praca sekretarki. Już wkrótce Rose nie tylko dostanie pracę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa, ale też odkryje swój wyjątkowy talent. To będzie dla niej szansa na zdobycie tysięcy wielbicieli i – być może – miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy… Żeby to wszystko osiągnąć Rose musi nauczyć się pisać na maszynie – i to bardzo szybko, najszybciej na świecie!  

“Wspaniała”. Reżyseria: Régis Roinsard. Obsada: Shaun Benson, Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo. Dramat, Francja 2012, 111 minut.

5. ŻYCIE ANIMOWANE

Mojeekino.pl. "Podły, okrutny, zły" i inne filmy, które polecamy 5
“Życie animowane” (mat. mojeekino.pl)

Powstały na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda (dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera) dokument opowiada historię 23-letniego Owena Suskinda – autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie.

“Życie animowane” to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

“Życie animowane”. Reżyseria:Roger Ross Williams. Obsada: Jonathan Freeman, Gilbert Gottfried, Owen Suskind, Ron Suskind. Dokumentalny, USA, Francja 2016, 93 minuty.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here