Porażka koszykarzy AZS Politechniki ze Szkołą Gortata

Nie wyszedł ostatni mecz koszykarzom AZS Politechniki. Częstochowianie przegrali w Krakowie z KS Cracovia 1906 Szkołą Gortata 60:74.

Na ostatni mecz rundy zasadniczej i ostatni w sezonie częstochowianie pojechali do Krakowa. Podopieczni trenera Dariusza Szynkiela wygrali ze Szkołą Gortata w Częstochowie i liczyli na zwycięstwo w Krakowie. Tym bardziej, że drużyny były blisko siebie w tabeli.

Niestety, ale częstochowianie źle rozpoczęli mecz. W pierwszej kwarcie AZS Politechnika rzuciła tylko… 5 punktów. W drugiej części meczu gospodarze też byli lepsi. Po trzech kwartach Szkoła Gortata prowadziła 24 punktami. Tylko w ostatniej kwarcie częstochowianie zagrali lepiej od gospodarzy. Wygrali 23:13 i zmniejszyli straty do 14 punktów.

Najlepiej punktującym zawodnikiem AZS Politechniki był Szymon Spychała, który zdobył 17 punktów.

KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków – AZS Politechnika Częstochowa 74:60 (15:5, 23:15, 23:17, 13:23)

AZS Politechnika: S. Spychała 17, Młynarczyk 13, J. Czyż 7, K. Pyrzyna 6, D. Raszewski 5, K. Szymański 5, A. Płaczek 4, S. Lechowski 3, P. Droś 0, D. Rak 0.