fbpx
Strona głównaUncategorizedMojeekino.pl. "120 uderzeń serca" i inne filmy, które polecamy na ten weekend

Mojeekino.pl. “120 uderzeń serca” i inne filmy, które polecamy na ten weekend

Mamy dla czytelników tradycyjną już listę filmów z oferty mojeekino.pl, które proponujemy na najbliższy weekend. Znalazła się na niej propozycja szczególna, czyli “120 uderzeń serca”. Dochód z biletów przekazany zostanie na rzecz 29. Finału WOŚP.

Pewne jest to, że do 14 lutego na pewno nie udamy się w Polsce do żadnego z kin stacjonarnych. Powodem są przedłużone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Alternatywą nadal pozostają seanse w sieci. Taką możliwość niezmienne oferuje platforma mojeekino.pl. Dzięki niej można nadrobić filmowe zaległości, a przy tym również wspomóc instytucje kultury, które nie mogą funkcjonować w normalnym trybie.

Wśród uczestników akcji jest także Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie, oferujący miłośnikom kina wybrane przez siebie filmowe propozycje. Chcąc wesprzeć tę instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

By ułatwić wybór tytułu na wieczór, co tydzień prezentujemy naszym czytelnikom filmy, które polecamy z oferty mojeekino.pl (poprzednie zestawienie prezentujemy TUTAJ). Listę otwieramy propozycją szczególną, to film “120 uderzeń serca”.OKF w Częstochowie od piątku 29 stycznia do niedzieli, 31 stycznia, zaprasza bowiem na pokaz online obrazu w reżyserii Robina Campillo. Cały dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz 29. Finału WOŚP. Celem tegorocznej akcji jest zakup sprzętu dla laryngologii dziecięcej, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Przypominamy, że za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

1.120 UDERZEŃ SERCA

Mojeekino.pl. "120 uderzeń serca" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 1
“120 uderzeń serca” (mat. mojeekino.pl)

W tym filmie euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.

“120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszającalove story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film w Campillo jest powrotem do lat 90 – tych: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

“120 uderzeń serca”. Reżyseria: Robin Campillo. Obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel. Dramat, Francja 2017, 138 minut.

2.AMAZONIA. PRZYGODA MAŁPKI SAI

Mojeekino.pl. "120 uderzeń serca" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 2
“Amazonia. Przygoda małpki Sai” (mat. mojeekino.pl)

Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę.

Zrealizowana w tradycji „Mikrokosmosu” i „Makrokosmosu” w 3D w autentycznej scenerii amazońskiego lasu deszczowego, bez użycia efektów specjalnych, za to z lokalną fauną (od papug, motyli i rzecznych delfinów, po krokodyle i panterę) , „Amazonia” to piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii.

“Amazonia. Przygoda małpki Sai”. Reżyseria: Thierry Ragobert. Dokumentalny dla dzieci, Francja, Brazylia 2013, 80 minut.

3.BORG/MCENROE. MIĘDZY ODWAGĄ A SZALEŃSTWEM

Mojeekino.pl. "120 uderzeń serca" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 3
“Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” (mat. mojeekino.pl)

Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszechczasów.
Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

“Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”. Reżyseria: Janus Metz Pedersen. Obsada: Shia LaBeouf, Tuva Novotny, Sverrir Gudnason. Dramat, Szwecja, Dania, Finlandia 2017, 104 minuty.

4. DOKĄD TERAZ

Mojeekino.pl. "120 uderzeń serca" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 4
“Dokąd teraz” (mat. mojeekino.pl)

Obraz Nadine Labaki, reżyserki kobiecego przeboju „Karmel”. Nagrodzona przez publiczność festiwalową w Toronto, San Sebastian i Oslo ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt, można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel – okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę. Ukraińskie prostytutki, ciasto z haszyszem, boska ingerencja – kobieca wyobraźnia podsunie im zaskakujące rozwiązania…

“Dokąd teraz”. Reżyseria: Nadine Labaki. Obsada: Nadine Labaki, Claude Baz Moussawbaa, Leyla Hakim. Komediodramat, Francja, Liban 2011, 98 minut.

5. PLAC ZABAW

Mojeekino.pl. "120 uderzeń serca" i inne filmy, które polecamy na ten weekend 5
“Plac zabaw” (mat. mojeekino.pl)

Niewielkie miasto w Polsce. Dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz, nagrodzony w konkursie Script Pro, został oparty na faktach.

„Plac zabaw” to pełnometrażowy debiut Bartosza M. Kowalskiego, który został doceniony przez widzów i krytyków za dokumenty „Moja wola” i „Niepowstrzymani”. Na ekranie zobaczymy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę, Przemka Balińskiego. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

“Plac zabaw”. Reżyseria: Bartosz M. Kowalski. Obsada: Nicolas Przygoda, Michalina Świstuń, Przemysław Baliński. Dramat, Polska 2016, 79 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here