fbpx
Strona głównaSportMłodzież Hemarpol Norwida 3. klubem w województwie śląskim i 7. w Polsce...

Młodzież Hemarpol Norwida 3. klubem w województwie śląskim i 7. w Polsce w rankingu Ministerstwa Sportu!

Klub Sportowy Norwid Częstochowa, który w rozgrywkach młodzieżowych gra jako Hemarpol Norwid zajął 3. miejsce w województwie śląskim i 7. miejsce w ogólnopolskim rankingu młodzieżowych sekcji siatkarskich w roku 2020 prowadzonym przez Ministerstwo Sportu! A teraz młodzicy, kadeci i juniorzy Hemarpol Norwida walczą o kolejne medale w sezonie 2020/21.

Błękitno-granatowi zostawili za sobą ponad dziewięćdziesiąt innych sekcji siatkarskich z całego kraju. Ten fantastyczny wynik był możliwy dzięki imponującej postawie zdolnej młodzieży Norwida, która wysoko punktowała w kategorii juniorów oraz kadetów (juniorów młodszych).

W obecnym sezonie młodzież z Norwida ponownie ma szansę na medale. Rozpoczęły się decydujące turnieje mistrzostw województwa śląskiego młodzików, kadetów i juniorów w siatkówce. Zadecydują o medalach i awansie do mistrzostw Polski.

Kadeci Hemarpol Norwid Częstochowa byli organizatorami turnieju 1/4 mistrzostw województwa śląskiego. Podopieczni trenera Rafała Bogusa wygrali wszystkie 3 mecze (3:0 MOSM Tychy, 3:0 z GKS Katowice i 3:1 Górnikiem Radlin) i awansowali do turnieju półfinałowego. Za rywali będą mieć: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel oraz MKS Będzin II.

W 1/4 mistrzostw województwa śląskiego juniorów rywalizował też Hemarpol Norwid II. Częstochowianie turniej w Jastrzębiu rozpoczęli od wygranej z Rafako Racibórz 3:1. Później przegrali z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla II oraz GKS-em Katowice i nie awansowali do turnieju 1/2.

W poniedziałek w Częstochowa rozpocznie się jeden z dwóch turniejów półfinałowych mistrzostw województwa śląskiego juniorów. Organizatorem będzie Eco-Team AZS Stoelzle. Oprócz gospodarzy w turnieju zagra też pierwsza drużyna juniorów Hemarpol Norwid Częstochowa (druga drużyna odpadła w 1/4), a także Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II i MKS Będzin.

Foto: Gazeta Regionalna

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here