29. Finał WOŚP w Kłobucku, Lublińcu, Myszkowie i Radomsku

0
199
WOŚP
WOŚP (mat. prasowe)

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku odbędzie się już 29. Finał WOŚP pod nazwą „Finał z głową”. W całej Polsce wolontariusze będą zbierać datki na sprzęt na Oddział laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie miał tak widowiskowej imprezy, jak co roku. Ze względu na panujące w kraju obostrzenia zmienił się także charakter zbiórki, ale mimo to na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami na datki.

W całej Polsce nie będzie imprez ogólnodostępnych. Będą się one za to odbywały online za pomocą mediów społecznościowych. Poniżej harmonogram następujących miast:

  1. Kłobuck:

W Kłobucku organizatorem WOŚP jak co roku jest Hufiec ZHP Kłobuck. Transmisja Finału będzie dostępna od godziny 13:00 do 20:00 na stronie Facebooka Hufca ZHP. Pojawią się wywiady, występy artystyczne oraz licytacje na żywo:

29. Finał WOŚP w Kłobucku, Lublińcu, Myszkowie i Radomsku 1
Fot. Hufiec ZHP Kłobuck

– W dniach 30-31 stycznia na Rynku Jana Pawła II wystartuje Gra Miejska „Świat Ciszy”. Biorąc udział w tej grze, można się dowiedzieć nowych rzeczy o świece osób Głuchych. Gra jest indywidualna- start o godzinie której się chce i z kim chce. Potrzebne będą tylko zainstalowane w telefonie skanery czytników QR oraz dostęp do Internetu.

– Na Allegro dostępne są AUKCJE. Można tutaj wylicytować np. przelot wiatrakowcem nad Kłobuckiem i okolicami, przejażdżkę motocyklem z Klubem SKL Dragon, sesję zdjęciową, weekend na ośrodku Harcerskim Zawady w Popowie i wiele, wiele innych rzeczy.

– Na Internecie dostępna jest także kłobucka ESKARBONKA, na którą można wpłacać pieniądze.

– Dodatkowo na Rynku Jana Pawła II pojawi się ścianka zdjęciowa oraz będzie dostępny ciepły posiłek z kuchni polowej od Klubu Motocyklowego SKL Dragon.

– Po mieście Kłobuck będą przemieszczać się wolontariusze z puszkami.

2. Lubliniec:

Tradycyjnie w Lublińcu sztab WOŚP znajduje się w Miejskim Domu Kultury, który w niedzielę będzie czynny od godziny 10:00 do 18:00. W tym czasie można przyjść do MDK – do Galerii pod Glinianym Aniołem i zostawić datki w puszce lub jeśli ktoś woli płatności kartą, można skorzystać z terminala.

29. Finał WOŚP w Kłobucku, Lublińcu, Myszkowie i Radomsku 2
Fot. MDK w Lublińcu

– Na ulicach Lublińca pojawią się wolontariusze z puszkami, a będą to m.in. harcerze oraz pracownicy MDK.

– Na stronie SZTABU realizowane będą połączenia LIVE, a o swoich działąniach opowiedzą wolontariusze znajdujący się w różnych miejscach Lublińca. Będzie można też zobaczyć miejsce, w którym liczone będą pieniądze z puszek.

– Na Allegro dostępne są AUKCJE. W tym roku można zgarnąć m.in. czerwone okulary a’la Jurek Owsiak, kalendarze, worki, koszulki, śpioszki dla dzieci, zegary, skarpety, ramki do rejestracji, płyty, poduszki, kubki termiczne i wiele innych ciekawych rzeczy.

– Na Internecie cały czas działa także lubliniecka ESKARBONKA. Za jej pomocą można przekazać pieniądze bez wychodzenia z domu.

29. Finał WOŚP w Kłobucku, Lublińcu, Myszkowie i Radomsku 3
Fot. MDK w Lublińcu

3. Myszków:

Specjalnie powołany Sztab WOŚP w Myszkowie i Żarkach będzie w tym roku realizować 29. Finał pomocy dzieciom z problemami zdrowotnymi głowy.

29. Finał WOŚP w Kłobucku, Lublińcu, Myszkowie i Radomsku 4
Fot. MDK w Myszkowie

– Na ulicach miast tradycyjnie będą przemieszczać się wolontariusze ze specjalnymi puszkami, zbierający datki na zakup sprzętu dla Oddziałów Laryngologii, Otolaryngologii i diagnostyki głowy.

– Na Internecie prowadzona jest myszkowska ESKARBONKA, na którą mieszkańcy miasta mogą wpłacać pieniądze bez wychodzenia z domu.

– Dodatkowo na Allegro można wylicytować obrazy namalowane przez myszkowianina Tomasza Knoffa, gadżety WOŚP-owe, vouchery czy koszulki. Aukcje można znaleźć na specjalnie stworzonej grupie na Facebooku.

– Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia w tym roku odbędzie się tylko turniej piłki nożnej dla dzieci reprezentujących kluby piłkarskie zrzeszone w PZPN. Myszkowski Klub Sportowy w Myszkowie organizuje turniej w sobotę 30.01.2021 roku na hali Liceum Ogólnokształcącego. Turniej niestety odbędzie się bez publiczności, ale jego przebieg będzie realizowany online na stronie sztabu.

– Do pomocy dzieciakom przyłączyli się także myszkowskie MORSY. W niedzielę o godzinie 13:00 podczas morsowania przy stawie nr 5 przy ul.  Zamenhoffa będą zbierane środki na rzecz finału.

– W sobotę 30 stycznia Ekipa Jurajska 4×4 zaprasza na „Jurajską Integrację Terenową” na rzecz Sztabu WOŚP w Myszkowie. Start z Jura Park Biskupice koło Olsztyna Jurajskiego. Zbiórka od godziny 7:00 – 8:00. Więcej informacji na stronie Ekipa Jurajska 4×4.

– Na placu dworcowym od godziny 16:00 będzie można zjeść „na wynos” grochówki i żurku specjalnie przygotowanego przez Myszkowski Klub Motocyklowy.

– Także biegacze, którzy w każdą niedziele wspólnie uprawiają sport, chcą przekazać datki na rzecz Finału. Wspólny trening ma odbyć się w niedziele o godzinie 11.00. Start na Dotyku Jury.

– Myszkowskim MDK w tym roku zamiast koncertu z udziałem publiczności przygotował klika fajnych kawałków, dobrej muzyki, którą będzie prezentowana w sieci oraz na telebimie na placu dworcowym w Myszkowie.

4. Radomsko:

W Radomsku przygotowaniami do niedzielnego finały WOŚP zajął się Miejskim Domu Kultury. Moc atrakcji, jakie zostały przygotowane, będzie można śledzić na stronie online na facebookowym profilu MDK oraz na stronie  http://www.kulturamaglos.pl i www.mdkradomsko.pl.

29. Finał WOŚP w Kłobucku, Lublińcu, Myszkowie i Radomsku 5
Fot. MDK w Radomsku

– Wśród atrakcji m.in. trening i wywiad z Mundkiem z „Love Island” oraz orkiestrowe granie z Morsami.

– Również w Radomsku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała ESKARBONKA, na którą mieszkańcy mogą wpłacać pieniądze.

– Szczegółowy program Finału WOŚP 2021 w Radomsku:

Online
godz. 8:30 – Puszka czas start;
godz. 9:00 – Pamiętaj o bezpieczeństwie – porady dla wolontariuszy;
godz. 9:30 – Oddaj krew – Ratuj życie (w godz. 9:30-12:30 otwarty będzie Punkt Pobrań na terenie Szpitala Powiatowego w Radomsku;
godz. 10:00 – Morsowa Puszka – Stowarzyszenie Morsy z Radomska;
godz. 10:30 – Gliniane Serducha – poranek plastyczny;
godz. 11:00 – Zasady Pierwszej Pomocy – OSP Bogwidzowy;
godz. 12:00 – sztafeta „Policz się z cukrzycą” – KBKS Radomsko;
godz. 12:30 – Wolontariat Online
godz. 13:00 – Uwaga pożar! – OSP Bogwidzowy
godz. 14:00 – Mundek zaprasza na trening
godz. 15:00 – Akcja ratownicza OSP Bogwidzowy
godz. 15:30 – Wolontariat Online

Online na żywo
godz. 16:00 – Gramy z Radością podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – spotkamy się m.in. z Akademią Tańca i Sportu Mass Team, Klubem Sportowym „Świt Kamieńsk”, Moniką Bartnik, Michałem „Mundkiem” Dryją, She Only Lies, OSP Bogwidzowy, Morsami z Radomska. Zagrają SKL Blues. Światełko do nieba – Dj Lewy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here