fbpx
Strona głównaPolecaneMojeekino.pl. "Bogowie" i inne filmy, które polecamy na ten weekend

Mojeekino.pl. “Bogowie” i inne filmy, które polecamy na ten weekend [7 TYTUŁÓW]

To kolejna już filmowa lista, którą polecamy czytelnikom na weekend. Wszystkie tytuły zostały wybrane z oferty platformy mojeekino.pl.

Rządowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostały przedłużone, na pokaz w kinie stacjonarnym nie mamy więc co liczyć. Alternatywą dla kinomaniaków pozostają więc seanse w sieci.

Taką możliwość oferuje platforma mojeekino.pl. Dzięki niej można nadrobić filmowe zaległości, a przy tym również wspomóc instytucje kultury, które nie mogą funkcjonować w normalnym trybie.

Po raz kolejny przypominamy, więc że wśród uczestników akcji znalazł się również Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie, oferujący miłośnikom kina wybrane przez siebie filmowe propozycje. Chcąc wesprzeć tę instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

Nasze propozycje wybrane z oferty mojeekino.pl, jak zawsze, prezentujemy w kolejności alfabetycznej (poprzednie filmowe zestawienia można zobaczyć m.in. TUTAJ). Tym razem mamy dla czytelników siedem tytułów.

Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł.

1.ANIOŁ

Mojeekino.pl. "Bogowie" i inne filmy, które polecamy na ten weekend [7 TYTUŁÓW] 1
“Anioł” (mat. mojeekino.pl)

Film oparty na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”.

17-letni Carlitos o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni.

“Anioł”. Reżyseria: Luis Ortega. Obsada: Lorenzo Ferro, Chino Darín, Daniel Fanego. Dramat, Argentyna, Hiszpania 2018, 110 minut.

2.BOGOWIE

Mojeekino.pl. "Bogowie" i inne filmy, które polecamy na ten weekend [7 TYTUŁÓW] 2
“Bogowie” (mat. mojeekino.pl)

„Bogowie” to oparta na faktach, filmowa opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. Portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, profesor przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia.

“Bogowie”. Reżyseria: Łukasz Palkowski. Obsada: Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Rafał Zawierucha, Magdalena Czerwińska. Biograficzny, Polska 2014, 116 minut.

3.DISCO POLO

Mojeekino.pl. "Bogowie" i inne filmy, które polecamy na ten weekend [7 TYTUŁÓW] 3
“Disco Polo” (mat. mojeekino.pl)

Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy – chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.

Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak – Daniel Polak. Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie, zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę – dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić.

“Disco Polo”. Reżyseria: Maciej Bochniak. Obsad: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Tomasz Kot. Komedia, Polska 2014, 104 minuty.

4. KOBIETY Z 6. PIĘTRA

Mojeekino.pl. "Bogowie" i inne filmy, które polecamy na ten weekend [7 TYTUŁÓW] 4
“Kobiety z 6. piętra” (mat. mojeekino.pl)

Jean-Louis był statecznym mężczyzną i ojcem rodziny… dopóki nie poznał hiszpańskich pokojówek mieszkających na szóstym piętrze w jego kamienicy. Jedna z nich, niezwykle piękna Maria, wprowadza porządek w domu Jean-Louisa i jak się potem okazuje chaos w jego sercu. Zderzenie hiszpańskiego temperamentu z konserwatyzmem francuskiej klasy średniej tworzy prawdziwie wybuchową komediową mieszankę.

“Kobiety z 6. piętra”. Reżyseria: Jean-Philippe Le Guay. Obsada: Fabrice Luchini, Sandrine Kiberlain, Natalia Verbeke, Carmen Maura. Dramat, Francja 2010, 102 minuty.

5. POJEDYNEK NA GŁOSY

Mojeekino.pl. "Bogowie" i inne filmy, które polecamy na ten weekend [7 TYTUŁÓW] 5
“Pojedynek na głosy” (mat. mojeekino.pl)

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa. Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole.

Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

“Pojedynek na głosy”. Reżyseria: Peter Cattaneo. Obsada: Kristin Scott Thomas , Sharon Horgan, Emma Lowndes, Gaby French, Lara Rossi, Amy James-Kelly. Komedia, Wielka Brytania 2019, 108 minut.

6.POWAŻNY CZŁOWIEK

Mojeekino.pl. "Bogowie" i inne filmy, które polecamy na ten weekend [7 TYTUŁÓW] 6
“Poważny człowiek” (mat. mojeekino.pl)

Judith i Larry przeżyli w małżeństwie dwadzieścia szczęśliwych lat. W każdym razie tak wydawało się Larry’emu. Gdy pewnego dnia Judith zażądała rozwodu, zaskoczony mąż mógł powiedzieć tylko jedno: „Ja przecież nic nie zrobiłem”. Mimo wszystko Larry postanowił podjąć poważne kroki aby ratować swoje małżeństwo. Niestety okazuje się, że im bardziej się stara, tym bardziej los mu nie sprzyja. Gdy załamany Larry przypadkowo odkrywa opalającą się topless sąsiadkę, posiadaczkę niebieskich oczu, czerwonego forda mustanga i… marihuany, jego życie zacznie nabierać kolorów. W każdym razie tak mu się wydaje.

“Poważny człowiek”. Reżyseria: Joel i Ethan Coen. Obsada: Fred Melamed, Sari Lennick, Richard Kind, Michael Stuhlbarg. Komedia, USA 2009, 102 minuty.

7. TARAPATY

Mojeekino.pl. "Bogowie" i inne filmy, które polecamy na ten weekend [7 TYTUŁÓW] 7
“Tarapaty” (mat. mojeekino.pl)

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka, i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Na postawie scenariusza filmu powstała książka „Tarapaty” autorstwa Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel.

“Tarapaty”. Reżyseria: Marta Karwowska. Obsada: Hanna Hryniewicka, Jakub Janota-Bzowski, Roma Gąsiorowska. Kino familijne, Polska 2017, 85 minut.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here