fbpx

Malarstwo Roberta Krężlaka od 28 maja wypełniać będzie OPK „Gaude Mater”

W piątek, 28 maja w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Roberta Krężlaka. Ekspozycja nosi tytuł „Role i relacje”.


Robert Krężlak urodził się w Radomsku (rocznik 1975). Jest absolwentem Akademii im. Długosza w Częstochowie (dziś to Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy). W 2009 r. ukończył również studia podyplomowe na kierunku rynek sztuki i antyków w Krakowskiej Akademii im.  Modrzewskiego.

Malarstwo Roberta Krężlaka od 28 maja wypełniać będzie OPK "Gaude Mater" 2
Robert Krężlak (archiwum autora)

Twórca jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski. Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym, rysunkiem oraz grafiką komputerową. Przewodnim tematem jego prac jest postać kobieca, przedstawiana w formie aktu, nagości zakrytej, portretu. Robert Krężlak prezentował swoją twórczość na blisko dziesięciu wystawach indywidualnych oraz licznych wystawach zbiorowych.

Listę ekspozycji indywidualnych dopełni teraz ta, która zostanie otwarta 28 maja w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego 1 (z kolei do 27 maja prezentowana jest tam wystawa Elżbiety, Lecha i Piotra Ledeckich oraz Magdaleny Kmiecik, o której pisaliśmy TUTAJ). Wernisaż zaplanowano w godz. 18-20.

Malarstwo Roberta Krężlaka od 28 maja wypełniać będzie OPK "Gaude Mater" 3
„Płaszcz” – praca autorstwa Roberta Krężlaka

Ściany instytucji wypełni wystawa „Role i relacje”. – To próba przedstawienia obecnych w dzisiejszym społeczeństwie póz, podniet i wzajemnych oddziaływań, zwłaszcza w obrębie związków międzyludzkich oraz  na płaszczyznach kariery zawodowej.  Poszczególne prace różnią się od siebie wyrazem, formą i warsztatem – jest to zabieg celowy, uwypuklający mnogość różnic w postrzeganiu i indywidualnych dążeniach – czytamy o wydarzeniu.

Podczas wernisażu i późniejszego zwiedzania obowiązuje reżim sanitarny. Malarskie „Role i relacje” można oglądać do 25 czerwca. Szczegóły: gaudemater.pl

ZS

Czytaj także: Jakub Żulczyk będzie promował w Częstochowie książkę “Informacja zwrotna”. Spotkanie już 29 maja!