fbpx

Tapicer jest zawodem przyszłości, udowadnia Reymont – Szkoła z pomysłem

Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta w Częstochowie prowadzi rekrutację do klasy I branżowej w zawodzie tapicer. Przekonuje, że to pomysł z przyszłością, który zapewni absolwentom pewną pracę.

Ludzie od wieków dbali o poprawę komfortu życia oraz upiększenie swojego otoczenia. Zjawisko to rozwija się nadal i będzie aktualne także w przyszłych pokoleniach. Nierozłącznie wiąże się z nim zawód tapicera. Łączy on tradycję i nowoczesność, stąd jest mocno przyszłościowy. Zleceń dla tapicera meblowego bowiem nie brakuje. Zawód ten stwarza więc wielkie szanse na znalezienie zatrudnienia i jest  bardzo pożądany. Możliwości daje zresztą wiele: można uruchomić własną działalność gospodarczą, pracować w zakładach tapicerskich, zatrudnić się w pracowniach konserwatorskich… Co więcej, w czasach panującej mody na odnawianie zabytkowych mebli, zawód tapicera stał się zawodem bardzo atrakcyjnym i dochodowym.

Tapicer jest zawodem przyszłości, udowadnia Reymont - Szkoła z pomysłem 2
Meble Zając

W tym zawodzie liczy się warsztat

W tapicerstwie liczy się warsztat. By poznać jego sekrety, warto postawić na szkołę, która cieszy się dużym uznaniem. Taką ofertę ma dla młodych Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta w Częstochowie, na każdym kroku udowadniając, że jest „Szkołą z pomysłem”.

Szkoła powstała 1 września 2002 r. w wyniku połączenia: Zespołu Szkół Odzieżowych im. Reymonta i Zespołu Szkół Odzieżowo – Włókienniczych. Obie szkoły to placówki z kilkudziesięcioletnią tradycją, doświadczeniem i wieloma osiągnięciami.

Tapicer jest zawodem przyszłości, udowadnia Reymont - Szkoła z pomysłem 3
Meble Zając

Aktualnie trwa tu właśnie rekrutacja do klasy I branżowej w zawodzie tapicer. Szczegółów można dowiedzieć się w siedzibie szkoły przy ul. Krakowskiej 80 oraz za pośrednictwem strony reymont.czestochowa.pl.

Uczniowie poznają tajniki prowadzenia własnej firmy

Tapicer jest zawodem przyszłości, udowadnia Reymont - Szkoła z pomysłem 4
fot. Meble Zając

W ramach zajęć w proponowanej klasie uczniowie wykonują różne projekty, m.in.: drobne naprawy i renowacje tapicerskie, wyroby tapicerowane. Uczą się posługiwać specjalistycznymi maszynami i urządzeniami branży tapicerskiej, perfekcyjnie rozpoznawać tkaniny meblowe. Poznają tajniki prowadzenia własnej firmy (fachowej wyceny, odpowiedniej dokumentacji).
Rekomendacji nauki zawodu udziela częstochowska firma Meble Zając, mająca siedzibę przy ul. Focha 50a.

Częstochowska firma z wieloletnim doświadczeniem

Tapicer jest zawodem przyszłości, udowadnia Reymont - Szkoła z pomysłem 5
Meble Zając

Meble Zająć to nie tylko producent mebli z wieloletnim doświadczeniem, ale również sklep internetowy, w którym znaleźć można meble znanych i cenionych producentów polskich oraz zagranicznych.

Produkcją mebli firma zajmuje się zaś od 1989 r. W produkcyjnej ofercie można znaleźć przede wszystkim meble tapicerowane takie jak wersalki, tapczany (także młodzieżowe), fotele, pufy, narożniki czy kanapy rozkładane typu DL.  Meble Zając prowadzi także profesjonalne usługi tapicerskie i renowacje. Więcej o firmie na: www.mebleczestochowskie.pl.

Tapicer jest zawodem przyszłości, udowadnia Reymont - Szkoła z pomysłem 6
Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta w Częstochowie