fbpx

Jakub Żulczyk będzie promował w Częstochowie książkę „Informacja zwrotna”. Spotkanie już 29 maja!

Na wydarzenie zapraszają Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” i Filharmonia Częstochowska. Jakub Żulczyk spotka się z częstochowianami 29 maja o godz. 19.   

Jakub Żulczyk kilkakrotnie gościł już w Częstochowie. Spotkania te zawsze cieszyły się zaś ogromnym zainteresowaniem czytelników. Nic w tym dziwnego, pisarz i scenarzysta, jest bowiem jednym z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia. Każda powieść jego autorstwa nie przechodzi bez echa. Pisał również m.in. do „Tygodnika Powszechnego”, „Wprost” czy „Elle”. Jest również współscenarzystą głośnego serialu „Belfer” z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Z kolei w 2018 r. na podstawie książki „Ślepnąc od świateł” powstał serial telewizyjny, do którego scenariusz stworzył wraz z Krzysztofem Skoniecznym.

Warto dodać, że Jakub Żulczyk zdobył Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2018 w kategorii ,,proza” oraz Literacką Nagrodę Warmii i Mazur 2017 za „Wzgórze psów”. Zaś jego przedostatnią książkę tj. „Czarne Słońce” okrzyknięto ,,narodową dystonią”.

Tu antykryminał spotyka się z dramatem psychologicznym

Obok trzech wymienionych już tytułów, Żulczyk ma na swoim koncie także „ Zrób mi jakąś krzywdę” (2006), „Radio Armagedon” (2008), „Instytut” (2010 i jego poprawione wydanie w 2016), „Zmrojewo” (2011) oraz „Świątynię” (2011). W tym roku listę dopełnia zaś „Informacja zwrotna”, która stanowi pretekst do najbliższego spotkania z częstochowianami.

Wydawcą powieści, w której antykryminał spotyka się z dramatem psychologicznym, jest wydawnictwo Świat Książki. – Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia, to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił. Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku „Jutro”, wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie. Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć – tak zapowiadana jest „Informacja zwrotna”.

Wydarzenie odbędzie się w sali kameralnej filharmonii

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, poświęcone tej najnowszej książce, odbędzie się 29 maja o godz. 19 w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej. Wydarzenie współorganizuje Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (gaudemater.pl)

Wstęp jest bezpłatny, ale ograniczony – obowiązuje bowiem limit miejsc. Zaproszenia można odbierać w OPK ,,Gaude Mater” oraz kasie biletowej filharmonii (zaproszenia są jednoosobowe, jedna osoba może wziąć maksymalnie dwa zaproszenia).

W miejscu spotkania obowiązuje reżim sanitarny (szczegóły na www.filharmonia.com.pl).
ZS

Czytaj także: “Nieśmiertelni” powracają do Miejskiej Galerii Sztuki. Bohaterem spotkania będzie Tom Waits