fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaW Domu Pracy Twórczej "Macondo" w Miedźnie startuje "Artystyczny Lipiec"

W Domu Pracy Twórczej „Macondo” w Miedźnie startuje „Artystyczny Lipiec”

Od roku do Miedźna przyjeżdżają artyści z całego kraju. Wszystko za sprawą Domu Pracy Twórczej „Macondo”. To nie tylko miejscem spotkań i wydarzeń, ale również azyl dla uchodźców z Ukrainy.

Barbara Janas-Dudek i Jacek Dudek od ponad dekady organizują w Chorzowie Port Poetycki, czyli jedno z największych wydarzeń literackich w Polsce (co roku odwiedza je ponad 250 autorów). Od ubiegłego roku, za sprawą małżeństwa, twórcy z całej Polski przyjeżdżają także do Miedźna (pow. kłobucki). Tu właśnie powstał Dom Pracy Twórczej „Macondo”, w którym odbywają się spotkania z twórcami, wystawy, warsztaty, a także koncerty. Warto dodać, że to pierwsze tego typu miejsce w tej części regionu (o powstaniu Macondo pisaliśmy TUTAJ).

W Domu Pracy Twórczej "Macondo" w Miedźnie startuje "Artystyczny Lipiec" 1
mat. Macondo

Od wybuchu wojny w Ukrainie „Macondo” jest również schronieniem dla uchodźców. W przyszłości będzie również domem dla artystów, którzy znajdą się w trudnej życiowej sytuacji.

Otwarcie „Artystycznego Lata”

Oficjalne otwarcie „Artystycznego Lata w Macondo” odbędzie się 2 lipca o godz. 17 w siedzibie Domu Pracy Twórczej przy ul. Częstochowskiej 86. Tego dnia swoją twórczość zaprezentuje pochodzący z Brzegu, Radosław Wiśniewski. To publicysta, prozaik, krytyk literacki, autor m.in. kilku książek z wierszami, jednej prozatorskiej i dwóch popularno-historycznych.

Ponadto o swoich działaniach opowie Iwona Dowsilas, która współpracując z ojcem Janem Dormanem, która od 1998 r. prowadzi Fundację im. Jana Dormana, zabezpieczającą i udostępniającą dla celów badawczych, naukowych i popularyzatorskich, archiwalne zbiory Jana Dormana związane z jego działalnością artystyczną, twórczą i społeczną.

W Domu Pracy Twórczej "Macondo" w Miedźnie startuje "Artystyczny Lipiec" 2
mat. Macondo

O oprawę muzyczną zadba Olha Hochachko, wszechstronnie utalentowana uchodźczyni z Kijowa, mieszkanka Domu Pracy Twórczej Macondo, która zaśpiewa kilka utworów w rodzimym języku. Spotkanie poprowadzi Sylwia Kanicka.

Kolejne spotkania już 9, 16 i 23 lipca

W Domu Pracy Twórczej "Macondo" w Miedźnie startuje "Artystyczny Lipiec" 3
mat. Macondo

Kolejne sobotnie spotkanie odbędzie się 9 lipca (również o godz. 17). Obfitować będzie w dużą dawkę poezji, prozy poetyckiej i malarstwa, a wszystka za sprawą Katarzyny Zwolskiej-Płusy i Karoliny Kułakowskiej, których twórczość jest wyznacznikiem kobiecości i soczystości prezentowanych treści.

Gośćmi, którzy odwiedzą Macondo 16 lipca będą Jakub Sajkowski, Weronika Górka i Jan Dorman. Z kolei na 23 lipca zaplanowano spotkania z Agatą Chyłek i Aleksandrem Wiernym. Szczegóły: www.facebook.com/taraspoetyckidudek.

ZS, mat. Domu Pracy Twórczej „Macondo”

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV