fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaZespół Pieśni i Tańca „Śląsk" już 10 kwietnia da koncert w Galerii...

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” już 10 kwietnia da koncert w Galerii Jurajskiej

Świętując tegoroczną Wielkanoc, Galeria Jurajska przygotowała dla swoich bywalców niezwykłą atrakcję. Już 10 kwietnia odbędzie się koncert solistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

W tym dniu będzie można posłuchać wyjątkowych pieśni ludowych z różnych regionów Polski, w ciekawej interpretacji najpopularniejszego zespołu folklorystycznego w Polsce, który występował w największych salach koncertowych świata.

Przygotowany przez Galerię Jurajską koncert to wydarzenie absolutnie wyjątkowe i unikalne. Oprócz muzyki, widzowie będą mogli także podziwiać piękne ludowe stroje, podziwiane na całym świecie, a także usłyszeć ludowe pieśni w oryginalnym wydaniu, które zapewne większość zna, a jeśli nie – to będzie okazja, aby poprzez muzykę poznać bliżej tradycję i kulturę różnych części kraju.

Galeria Jurajska zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie już w najbliższą niedzielę,10 kwietnia o godz. 16:00. Wstęp jest wolny.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, który został założony 1 lipca 1953 przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. Siedziba zespołu mieści się w pałacu w Koszęcinie

To nie pierwszy koncert wielkanocny tego zespołu. ,,Śląsk” w ubiegłym roku dał popis swoich umiejętności tanecznych i wokalnych także podczas zeszłorocznego okresu świątecznego, a dokładniej w Niedzielę Wielkanocną, o czym pisaliśmy tutaj.

LNŚ/Galeria Jurajska

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -