fbpx
Strona głównaPolecaneNiedziela Wielkanocna z koncertem Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"

Niedziela Wielkanocna z koncertem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” ma dla melomanów muzyczny prezent na Święta. 4 kwietnia, czyli w Niedzielę Wielkanocną, na godz. 18 przygotował dla nich koncert pt. „Czas radości”. Będzie go można obejrzeć online.

Program pt. „Czas radości”, na który Zespół „Śląsk” zaprosi w Niedzielę Wielkanocną, to koncert pieśni wielkanocnych, pełen radości, nadziei i wiary w nowe życie.

– Tytułowy utwór, który znalazł się w programie jest częścią obszerniejszej „Kantaty Wielkanocnej” autorstwa Stanisława Hadyny, wykonywanej przez artystów Zespołu podczas koncertów pasyjnych prezentowanych kilka lat po powrocie Profesora w latach 90. Z kolei z początków Zespołu „Śląsk” pochodzi utwór „Przedświt”, wyróżniający się charakterystyczną muzyką z orientalnymi nutami, które wówczas fascynowały Stanisława Hadynę. Początkowo był śpiewany z tekstem ludowym, potem – na potrzeby koncertów z repertuarem pasyjno-wielkanocnym – słowa napisał Kazimierz Szemioth. Zabrzmią także inne pieśni związane z radosnym okresem świątecznym: „Otrzyjcie łzy płaczących”, „Zwycięzca śmierci”, „Ziarno” czy „Emaus”. Piotr Hankus wyrecytuje tekst pieśni kościelnej „Alleluja, biją dzwony” oraz „Przez Twe wielkie Zmartwychwstanie” – z IV aktu dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Akropolis” – napisano w zapowiedzi.

Niedzielny program zakończy monumentalne dzieło Georga Fridricha Haendla „Alleluja”.

Wydarzenie będzie można obejrzeć online. Transmisję zaplanowano na godz.18 na oficjalnym profilu Zespołu na Facebooku oraz na kanale YouTube.

„Czas radości” to nie jedyny koncerty, który Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przyszykował na okres Świąt Wielkiej Nocy. 29 marca, także online, zaprezentował wydarzenie pt. „Wielki Tydzień”. Kto nie obejrzał koncertu w terminie, może nadal obejrzeć go na YouTube.

Więcej informacji na stronie: www.zespolslask.pl

Redakcja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -