fbpx
Strona głównaPracaW Domu Rzemiosła w Częstochowie rozpoczęły się spotkania w ramach projektu „Ciekawi...

W Domu Rzemiosła w Częstochowie rozpoczęły się spotkania w ramach projektu „Ciekawi świata. Ciekawi Przyszłości”

Wydział Polityki Społecznej wraz z Częstochowską Izbą Rzemiosła przy ul. Kościuszki zorganizował cykl spotkań dotyczących rzemiosł i zawodów deficytowych.

Cały projekt skierowany jest do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych i ich rodziców. Ma pomóc młodemu pokoleniu, w wyborze odpowiedniej drogi zawodowej.

Spotkania pod hasłem „Ciekawi świata, ciekawi przyszłości”, mają charakter informacyjno-promocyjny. Uczniowie, którzy w nich uczestniczą, poznają aktualną sytuację w branży rzemieślniczej, dowiadują się jakie zawody są najbardziej pożądane na rynku pracy. Otrzymują także wskazówki pomocne przy wyborze zawodu, zgodnie z ich indywidualnymi predyspozycjami.

Wybór dalszej drogi kształcenia rozpoczyna się już na etapie zakończenia szkoły podstawowej. Na progu decyzji o szkole średniej warto rozważyć placówki, które uczą zawodu, ponieważ rynek pracy potrzebuje fachowców z wielu dziedzin.

Według danych z aktualnego rynku pracy i biorąc pod uwagę prognozy na przyszłość, najbardziej poszukiwani będą pracownicy na rynku budowlanym(wszelkiego rodzaju monterzy, operatorzy maszyn budowlanych, technicy spawalnictwa, technik montażu i automatyki stolarki budowlanej). Duże zapotrzebowanie dotyczy także pracowników w branży informatycznej i telekomunikacyjnej, oraz osób, których praca związana jest z biotechnologią, energetyką oraz nanotechnologią.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -