fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaW sobotę Kazik wystąpi w Zabrzu, w środę - Kult w Częstochowie

W sobotę Kazik wystąpi w Zabrzu, w środę – Kult w Częstochowie

Najbliższe siedem dni stanowią ucztę dla fanów twórczości Kazika Staszewskiego. W sobotę, 9 kwietnia warto odwiedzić CK Wiatrak w Zabrzu, gdzie artysta zaprezentuje m.in. “Zarazę”. Z kolei 13 kwietnia razem z zespołem Kult wystąpi on na scenie Filharmonii Częstochowskiej.

O obu tych wydarzeniach pisaliśmy już na łamach “Gazety Regionalnej”. O ile Kult wystąpi w Filharmonii Częstochowskiej, to solowej twórczości Kazika Staszewskiego nie posłuchamy w naszym mieście. Najbliższą z możliwości oferuje CK Wiatrak przy ul. Wolności 395 w Zabrzu. Wydarzenie zaplanowano już na sobotę, 9 kwietnia na godz. 20 (wejście do klubu od godz. 19).

Będzie to okazja by posłuchać utworów z głośnej płyty “Zaraza”, która ukazała się w czerwcu 2020 r., a za sprawą singla “Twój ból jest większy niż mój” już na tydzień przed premierą pokryła się złotem. Za kompozycję odpowiadał Wojciech Jabłoński, gitarzysta Kultu, który także wystąpi w sobotę.

W sobotę Kazik wystąpi w Zabrzu, w środę - Kult w Częstochowie 1
Koncert promujący album “Zaraza” (fot. Robert Jodłowski)

Oczywiście koncertowy repertuar nie ogranicza się wyłącznie do “Zarazy”. Dopełniają go m.in. utwory z dyskografii KNŻ. Nie powinno wiec braknąć takich kawałków jak „Ballada o Janku Wiśniewskim”, “Plamy na słońcu”, “Spalam się” czy “Artyści”. Być może usłyszymy też “25 lat niewinności”, promujące film “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka.

Bilety na koncert w Zabrzu kosztują 119 zł (II pula) i 129 zł (w dniu koncertu). Punkty sprzedaży: zakup ze strony klubowej – BILETERIA GOINGAPP – bilet elektroniczny przychodzi na maila, BILETOMAT.PL, Empik oraz w klubie przed koncertem (od godz. 19). Więcej: wiatrak.art.pl.

“Kult Akustik” w Filharmonii Częstochowskiej

W sobotę Kazik wystąpi w Zabrzu, w środę - Kult w Częstochowie 2
Koncert zespołu Kult na Festiwalu Czochraj Bobra 2021 (fot. Robert Jodłowski)

Cztery dni później, znów będzie muzyczne święto. Trasa “Kult Akustik” po raz pierwszy odwiedzi Częstochowę. Nasze miasto znalazło się na liście 12 lokalizacji akustycznego tournée. Koncert planowany na 20 lutego miał być pierwszym występem zespołu Kazika Staszewskiego na scenie Filharmonii Częstochowskiej i pierwszą wizytą w nieco zmienionym składzie. Tu przypomnijmy, że w 2020 r. do ekipy dołączyli bowiem Mariusz Godzina i Konrad Wantrych (pierwszy zastąpił Tomasza Glazika, drugi – Janusza Grudzińskiego).

Akustyczne granie przeniesiono więc na środę, 13 kwietnia (więcej na temat trasy piszemy TUTAJ). Kult zagra o godz. 19. Bilety kosztują 139 i 159 zł i można je kupić wyłącznie za pośrednictwem strony ticketclub.pl (te zakupione na lutowy termin zachowują ważność).

Organizatorem koncertów jest Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła”. Szczegóły: www.stodola.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -