fbpx
Strona głównaWiadomościCK Wiatrak. Kazik promuje "Zarazę". Koncert już 9 kwietnia!

CK Wiatrak. Kazik promuje “Zarazę”. Koncert już 9 kwietnia!

Kazika Staszewskiego w repertuarze z solowej działalności, nie posłuchamy w najbliższym czasie w Częstochowie. By usłyszeć “Zarazę” na żywo, nie trzeba jednak jechać daleko. Na koncert zaprasza bowiem CK Wiatrak w Zabrzu.

Kazik Staszewski należy do artystów wyjątkowo wszechstronnych, zwłaszcza jeśli chodzi o mnogość współtworzonych projektów. Od lat działalność Kultu łączył z występami z takimi formacjami jak choćby KNŻ, El Dupa, Buldog. Obecnie – Kult nadal jest najważniejszy – ale równolegle wokalista znajduje czas na projekty Kazik i Kwartet ProForma oraz Kazik + Zdunek Ensemble. Nacisk, zwłaszcza w ostatnim czasie, kładzie także na działalność solową.

CK Wiatrak. Kazik promuje "Zarazę". Koncert już 9 kwietnia! 1
Koncert promujący album “Zaraza” (fot. Robert Jodłowski)

„Twój ból jest lepszy niż mój”

Nagrana pod szyldem Kazik płyta “Zaraza” wzbudziła emocje, których dawno na polskim rynku muzycznym nie było. Gdy 8 maja 2020 r. swoją premierę w sieci miał singiel „Twój ból jest lepszy niż mój”, pewnym było, że obok tego wydawnictwa nikt nie przejdzie obojętnie. Komercyjny sukces utworu spotęgowała m.in. sytuacja związana z interwencją kierownictwa stacji w 1998. notowanie listy przebojów Programu Trzeciego.

Na tydzień przed planowaną na początek czerwca premierą, “Zaraz” miała już status złotej płyty. A już 17 czerwca “pandemiczny” krążek pokrył się już platyną. Finalnie promowało go sześć singli. Za kompozycję odpowiadał Wojciech Jabłoński, gitarzysta Kultu, który na “Zarazie” gra na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, basie i perkusji.

Niestety, takich kawałków jak “Noże i pistolety”, “Gdy Chińczycy mówią Gan Pai”, “Ręce na stole”, “Kluczem przyciskaj windę”, “Nigdzie już nie pójdę dziś” czy „Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale” nie posłuchamy – póki co w – Częstochowie. Projekt z udziałem Kazika, Wojtka Jabłońskiego i towarzyszących im Konrada Wantrycha (obecnego klawiszowca Kultu) i Adama Toczki omija nasze miasto.

“25 lat niewinności”

By usłyszeć jak brzmi “Zaraza” na żywo, nie trzeba jednak jechać na drugi koniec Polski. Wystarczy wybrać się do Zabrza. Koncert Kazika organizuje bowiem CK Wiatrak przy ul. Wolności 395. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 9 kwietnia na godz. 20 (wejście do klubu od godz. 19).

CK Wiatrak. Kazik promuje "Zarazę". Koncert już 9 kwietnia! 4
Koncert promujący album “Zaraza” (fot. Robert Jodłowski)

Oczywiście repertuar tej formacji nie ogranicza się wyłącznie do płyty z 2020 r. Dopełniają go m.in. utwory z dyskografii KNŻ. Stąd obecność w setliście takich piosenek jak „Ballada o Janku Wiśniewskim”, “Plamy na słońcu”, “Spalam się” czy “Artyści”. Nie powinno też braknąć głośnej kompozycji “25 lat niewinności” promującej film “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka.

Bilety na koncert w Zabrzu kosztują 119 zł (II pula) i 129 zł (w dniu koncertu). Punkty sprzedaży: zakup ze strony klubowej – BILETERIA GOINGAPP – bilet elektroniczny przychodzi na maila, BILETOMAT.PL, Empik oraz w klubie przed koncertem (od godz. 19). Więcej: wiatrak.art.pl.

IRA, Jelonek, Lej Mi Pół…

CK Wiatrak. Kazik promuje "Zarazę". Koncert już 9 kwietnia! 5
mat. CK Wiatrak

Koncert, który odbędzie się 9 kwietnia w CK Wiatrak, to nie jedyne wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę. 2 kwietnia swój przystanek będzie miała tam trasa “Punky Reggae Live”, w ramach której wystąpią Farben Lehre, Kobranocka i Gutek.

Dzień przed Kazikiem, tj. 8 kwietnia zaprezentują się Lej Mi Pół i Coco Bongo. Końcówka miesiąca należeć będzie zaś do Iry (22.04), Jelonka (23.04) i Romantyków Lekkich Obyczajów (29.04). W maju klub z Zabrza zaprosi zaś m.in. na koncerty zespołu Poparzeni Kawą Trzy (9.05). Szczegóły: wiatrak.art.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -