fbpx

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się sezon kąpielowy na obiektach częstochowskiego MOSiRu.

Sezon kąpielowy w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” i na Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45 wystartuje już w sobotę 18 czerwca. Przygotowania do sezonu rozpoczęto już pół roku temu. Jakie atrakcje czekają na amatorów pływania i sportów wodnych?

Lato w pełni i pomimo momentami kapryśnej pogody, w upalne dni często myślimy o wycieczkach nad wodę, orzeźwiających kąpielach.

MOSiR przygotowywał się do lata już od …zimy. Na Lisiniec sprowadzono kolejne 300 ton piasku, który przyjechał aż z Łeby. Trafił on na plażę kąpieliska „Bałtyk-Adriatyk”.

Trwają prace pielęgnacyjne nad zielenią okalająca kąpielisko, posadzono także 20 nowych klonów pospolitych.

Najważniejszą zmianą jaka została wprowadzona w Parku Lisiniec, jest wyposażenie kąpieliska w specjalistyczny wózek, umożliwiający osobom z niepełnosprawnościami, bezpieczne przemieszczanie się po plaży, a także pływanie. Koszt tej inwestycji to 12 tys. złotych. Podobny wózek został również zakupiony dla Pływalni przy ulicy Dekabrystów.

Od soboty 18 czerwca(sobota) do 28 sierpnia br., kąpielisko na Lisińcu będzie czynne w godz. 10:00-20:00.

Nad bezpieczeństwem osób korzystających z akwenu, będzie czuwać minimum trzech ratowników wydelegowanych do pracy przez MOSiR.
Swoją działalność wznawia wypożyczalnia sprzętu pływającego na Lisińcu. Dotąd wyposażona była w 18 rowerów wodnych 10 kajaków i 6 desek SUP. MOSiR dokupił jeszcze 16 fabrycznie nowych rowerów wodnych za kwotę ok.100 tys. złotych. Ze wszystkich pływających sprzętów będzie można korzystać na zbiornikach „ Bałtyk” i „Adriatyk”.

Pływalnia Letnia przy ul. Dekabrystów 45, podobnie jak kąpielisko na Lisińcu będzie czynna do 28 sierpnia br., od godz. 10 do 19:00. Minimum pięciu ratowników z częstochowskiego WOPR-u, zostało wyznaczonych do dyżurowania nad bezpieczeństwem użytkowników pływalni.
Klienci Parku Wodnego będą mogli korzystać w sezonie także z Pływalni Letniej w ramach tego samego, czasowego biletu.

Osoby przebywające na terenie Pływalni mogą skorzystać z lokalu gastronomicznego przy Parku Wodnym, a korzystanie z saunarium dostępne jest po dokupienie biletu.
Cenniki pływalni letniej przy Dekabrystów i wypożyczalni sprzętu wodnego na Lisińcu, można znaleźć na stronie http://www.mosir.pl