fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaWydarzeniaJubileuszowy marszobieg w Olsztynie, czyli 25 lat minęło

Jubileuszowy marszobieg w Olsztynie, czyli 25 lat minęło

Ponad 400 osób wystartowało w jubileuszowym marszobiegu w Olsztynie. Impreza ma już 25 lat i wpisała się w tradycję regionu.

Historia marszobiegu rozpoczęła się od odwiedzin Anety Kręglickiej, która przyjechała do Olsztyna wiele lat temu na zaproszenie ówczesnego Radnego Gminy Grzegorza Sitaka. Miss World zawitała na Jurę, aby przedstawić pomysł imprezy, która zachęciłaby do aktywnego wypoczynku całe rodziny. Tak narodził się Marszobieg ABK-10K, a jurajski Olsztyn został trzecim miejscem po Warszawie i Zielonej Górze, gdzie organizacja takiej imprezy spotkała się z ogromnym entuzjazmem.

Nie ulega wątpliwości, że jurajskie tereny, piękne wzniesienia Sokolich Gór, są idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku.

Przez lata impreza cieszyła i cieszy się nadal ogromną popularnością. Zawsze najważniejszy był sam udział, nie było porażek, ani zwycięstw.Chodziło o to, by zdrowo i w dobrych humorach spędzić czas z pasjonatami przyrody i sportu.

W ciągu dotychczasowych edycji w marszobiegu wzięło udział blisko 13 tysięcy osób, rozdano 8 tysięcy nagród i 200 pucharów.

Najcenniejszą pamiątką tego wydarzenia była zawsze okolicznościowa koszulka z nadrukiem, których rozdano aż 10 tysięcy.

Tegoroczny Jubileuszowy Marszobieg otworzyli: Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Mariola Matysek, wieloletnia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, organizatorka i pomysłodawczyni imprezy, Janusz Konieczny, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie i Grzegorz Sitak, wieloletni współorganizator imprezy.

W jubileuszowej edycji wzięło udział ponad 400 uczestników, a najmłodszy z nich miał niespełna rok.

Imprezie towarzyszyły: bieg ekstremalny Jura Tor Tura, Jura Tor Tura Kids oraz Jura Cross.

Pełna lista osób, które osiągnęły najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach, jak również szczegóły przebiegu wydarzenia, znajdują się na stronie Jurajskiej Gminy Olsztyn https://www.olsztyn-jurajski.pl/jubileuszowy-marszobieg-za-nami/

Marszobieg przyciąga od lat, zdobywa serca uczestników, a także wielu instytucji i prywatnych firm, które chętnie włączają się w jego organizację i sponsoring.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska