fbpx
Strona głównaEkologiaTargi EXPO na Politechnice Częstochowskiej już za nami

Targi EXPO na Politechnice Częstochowskiej już za nami

Targi EXPO odbyły się na placu Politechniki Częstochowskiej w czwartek i w piątek (26 i 27 maja). Ich tematem były innowacje z zakresu Smart Home oraz Smart City. Jednym z elementów wydarzenia była wystawa ,,Eko Moto”

Na wystawie ,,Eko-Moto” można było obejrzeć najnowocześniejsze pojazdy hybrydowe i całkowicie elektryczne samochody czy pojazdy wykorzystywane na placach budowy, a także zyskujące popularność rowery elektryczne.

Najwięksi dealerzy samochodowi z regionu częstochowskiego zaprezentowali dwadzieścia najbardziej ekologicznych pojazdów dziesięciu marek (w tym Audi, BMW, Kia, Skoda czy Volkswagen).

Organizatorami wydarzenia byli: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie oraz Politechnika Częstochowska we współpracy z Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa (Oddział Częstochowa).

Jak podkreśla Paweł Konieczny, zarządu, dyrektor naczelny ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie

– Bycie eko to już nie tylko modny trend, to przede wszystkim potrzeba naszych czasów. Wiemy bowiem, jak dużo zanieczyszczeń produkuje transport. Celem organizatorów jest pokazanie szerokiego wachlarza możliwości w tym względzie, a także prezentacja rozwoju tego konkretnego sektora w branży motoryzacyjnej.

Na targach wystawcy prezentowali również najnowsze rozwiązania i technologie budowlane, współczesne kierunki architektury miejskiej oraz innowacyjne produkty dostępne dla zarządzających nieruchomościami, takie jak np. System Indywidualnej Segregacji Odpadów, który umożliwia wprowadzenie metody rozliczania mieszkańców za odbiór odpadów na podstawie ich konkretnej masy i rodzaju w sposób indywidualny.

-Targi były wymianą doświadczeń teoretycznych z praktycznymi – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie, jednego z organizatorów dwudniowego spotkania.

Częstochowska policja również uczestniczyła w targach, biorąc udział w VI Konferencji Naukowej związanej z koncepcją „Smart City”. Mł. insp. Dariusz Kiedrzyn Komendant Miejski Policji w Częstochowie podkreślił wówczas jak ważną rolę w nowoczesnym mieście odgrywa dobra komunikacja ze społeczeństwem i bezpieczeństwo.

– Biznes, nauka i ekologia to trzy najważniejsze założenia, jakie przyświecały tegorocznym targom. Politechnika Częstochowska, jako jeden z organizatorów wydarzenia, nieustanie promuje i rozwija postawy odpowiedzialne za rozwój przyszłych miast w założeniach społecznej odpowiedzialności – wyjaśnia Judyta Kabus z Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Jednym z wystawców było również Stowarzyszenie ,,Częstochowa Przyjazna Jerzykom – Jerzyk w Dzielnicy Stradom”, które podpowiadało, jak wznosić budynki, nie niszcząc tym samym siedlisk jerzyków i przyczyniając się do powstawania nowych kolonii tych pożytecznych ptaków

LN

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -