fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaGra miejska "Jeszcze więcej Lema" już 28 sierpnia w Częstochowie

Gra miejska „Jeszcze więcej Lema” już 28 sierpnia w Częstochowie

W sobotę, 28 sierpnia odbędzie się gra miejska „Jeszcze więcej Lema”. Miejscem startu będzie altana w Parku im. Staszica.

O projekcie „Jeszcze więcej Lema” pisaliśmy już na naszym portalu. Przypomnijmy jednak, że 2021 rok ogłoszono Rokiem Lema (stało się tak w związku z przypadającym na wrzesień stuleciem urodzin autora). W obchody wpisała się również Częstochowa i lokalni miłośnicy twórczości wybitnego pisarza. Stąd właśnie akcja, którą zorganizowały wspólnie Filia nr 7 Biblioteki Publicznej im. W. Biegańskiego oraz Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater” (szczegóły np. TUTAJ).

Jednym z kolejnym elementów obchodów będzie gra miejsca, którą zaplanowano na sobotę, 28 sierpnia. Imprezę przewidziano od godz. 16.30 do 19. Start wyznaczono zaś nieopodal altany w Parku im. Staszica.

Gra miejska "Jeszcze więcej Lema" już 28 sierpnia w Częstochowie 1
Gra miejska „Jeszcze więcej Lema” (mat. prasowe)

Warto dodać, że sam pisarz lubił w swojej twórczości igrać z czytelnikiem, stosować różnego rodzaju szarady, maski i aluzje. Z kolei poprzez matematyczną teorię gier szukał porządku we wszechświecie. Przybliżenie jego sylwetki oraz dorobku pisarskiego poprzez grę wydaje się więc rozwiązaniem idealnym.

Pomysłodawczynią i organizatorką sobotniej gry miejskiej jest Elżbieta Kulik, kierowniczka bibliotecznej Filii nr 7.

-Zgodnie z hasłem obchodów Roku Lema w Częstochowie chcemy „Jeszcze Więcej Lema” także w przestrzeni publicznej. Pisarz co prawda nie był szczególnie związany z naszym miastem, są jednak miejsca w Śródmieściu przesiąknięte duchem jego twórczości i wydaje mi się że gra miejska jest dobrym sposobem, żeby je wspólnie odkryć – wyjaśnia Elżbieta Kulik.

Zapisy przyjmuje Filia nr 7 Biblioteki Publicznej przy al. Pokoju 15/17: tel. 34 323 66 39, e-mail – [email protected] Szczegóły: biblioteka.czest.pl oraz na faceboookowej grupie „Rok Lema w OPK Gaude Mater”.

ZS

Czytaj także: Widzieliście już kubik, który stanął na pl. Biegańskiego? To pomysł na uczczenie Roku Lema

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -