fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaPiknik sąsiedzki "Przystanek Warta" w Częstochowie. Warsztaty, koncerty, laboratorium

Piknik sąsiedzki „Przystanek Warta” w Częstochowie. Warsztaty, koncerty, laboratorium

Hasło tegorocznej imprezy  „Warta uwagi warta” mocno podkreśla walory Starego Miasta – rzekę Wartę, przemysł i rozwój Częstochowy, ekologię i edukację.

Kolejna odsłona pikniku sąsiedzkiego „Przystanek Warta” odbędzie się już w piątek, 27 sierpnia 2021 roku na terenie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ul. Targowej 29.

Przypomnijmy, że główna myśl przedsięwzięcia została ustalona podczas spotkań Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”. To właśnie w tym gronie powstała inicjatywa, która ma odczarować wieloletni wizerunek dzielnicy, jako trudnej, zapomnianej i zaniedbanej. Przedstawiciele instytucji miejskich, organizacji i sfery biznesu działając na co dzień na Starym Mieście widzą je jako dzielnicę o wielkim potencjale, który trzeba na nowo rozbudzić w ich mieszkańcach.

-W toku rozmowy wszyscy rozmarzyliśmy się nad rzeką Wartą. W końcu to wyjątkowe mieć na terenie swojej dzielnicy rzekę, dlatego w tym roku piknik będzie edukował w temacie wody – jako rzeki, jej rozsądnego użytkowania, nawadniania organizmu – podkreśla Elżbieta Ferenc, prezes zarządu Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, która organizuje wydarzenie.

Jakie atrakcje zaplanowano?

Na uczestników czekać będą stoiska tematyczne nawiązujące do tematu wody. W programie znajdą się też warsztaty plastyczne przygotowane m.in. przez Regionalny Ośrodek Kultury, Miejskie Przedszkole nr 21, Stowarzyszenia „Dla Rodziny” czy Zespół Szkół Specjalnych nr 23. Z kolei Fundacja Rething poprowadzi warsztaty recyklingowe. Laboratorium z eksperymentami przedstawi zaś Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna w Częstochowie. Na scenie wystąpią też dzieci ze świetlicy „Życie poza szkołą” oraz młodzież z Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta.

Główne muzyczne atrakcje zapewnią zaś Dariusz S. Wójcik wraz z zespołem oraz związana z Fundacją formacja The Shelter.

Współorganizatorami działania są członkowie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, działającego aktywnie od 2013 r. Piknik odbędzie się inicjatywy wspomnianej powyżej Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, która podejmuje działania z zakresu organizowania społeczności lokalnej w najstarszej dzielnicy naszego miasta. Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu obywatelskiego.

Piknik rozpocznie się o godz. 16. Wstęp jest wolny. Szczegóły: www.adullam.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -