fbpx

„Jeszcze więcej Lema” w Częstochowie. Jak stworzyć robota z surowców wtórnych?

2021 rok ogłoszony został Rokiem Lema. Filia nr 7 Biblioteki Publicznej w Częstochowie zaprasza więc uczniów klas IV-VII szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem jest stworzenie własnego robota z surowców wtórnych.

2021 rok ogłoszono Rokiem Lema (stało się tak w związku z przypadającym na wrzesień stuleciem urodzin autora). W obchody wpisuje się również Częstochowa i lokalni miłośnicy twórczości wybitnego pisarza. Stąd właśnie Filia nr 7 Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego wspólnie z Ośrodkiem Promocji Kultury „Gaude Mater” zorganizowali akcję „Jeszcze Więcej Lema”.  W jej ramach od stycznia miłośnicy literatury fantastycznej czytają wybrane książki autorstwa Stanisława Lema i omawiają je w ramach regularnych spotkań. Te odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca na platformie ZOOM.  Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na facebookowej grupie publicznej „Rok Lema w OPK Gaude Mater”.

Lekturą zaplanowaną na maj są „Bajki robotów”. Zainspirowana nią Filia nr 7 Biblioteki Publicznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Bajeczny robot”. Przeznaczony jest on dla uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VII). Zadaniem jest zaś stworzenie własnego robota z surowców wtórnych.

-Zgodnie z zasadą „zero waste” dajcie drugie życie kartonowym pudełkom, plastikowym butelkom czy puszkom po napojach. Oklejcie je, pomalujcie, nadajcie indywidualny charakter waszemu robotowi! – zachęcają organizatorzy.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni m.in. nowym wydaniem „Bajek robotów” z ilustracjami Przemysława Dębowskiego (to edycja kolekcjonerska wydana z okazji Roku Lema). 

Roboty należy dostarczać do fili przy al. Pokoju 15/17 do 28 maja. Nazwiska zwycięzców ogłoszone zostaną w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. Szczegóły: biblioteka.czest.pl.

Więcej na temat Roku Lema można przeczytać z kolei na stronie roklema.pl

ZS

Czytaj także: To już pewne: częstochowski teatr wróci do gry 22 maja