fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeDonieśli na siebie do prokuratury, że uważają działania rządu na wschodniej...

Donieśli na siebie do prokuratury, że uważają działania rządu na wschodniej granicy za zbrodnię

Sześcioro częstochowian złożyło dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ doniesienie na samych siebie za uznawanie działań rządu polskiego na wschodniej granicy państwa za zbrodnicze. Imiennie oskarżają o zbrodnię i niehumanitarne działania najważniejsze osoby w państwie. Chcą obudzić w ten sposób sumienia ludzi.

Dzisiejsze działania w Częstochowie to część ogólnopolskiej akcji. Podobne zawiadomienia wpłynęły do prokuratur w Warszawie i Wrocławiu.

Pod słowami Janiny Ochojskiej, która jako pierwsza publicznie porównała działania na granicy polsko-białoruskiej ze zbrodniami II wojny światowej, za co wiceminister Maciej Wąsik zagroził jej zarzutami prokuratorskimi, podpisało się do dzisiaj ponad 130 osób w całej Polsce. Są wśród nich m.in. działacze opozycji antykomunistycznej, jak i przedstawiciele środowisk występujących przeciwko polityce zjednoczonej prawicy.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

W Częstochowie jest podobnie. Szóstka, która zdecydowała się wystąpić przeciwko, jak to określają, niehumanitarnych zachowaniom na granicy, to przedstawiciele różnych organizacji, których łączy podobna wrażliwość i więcej niż krytyczna ocena PiS-u.

Jak podkreślali dzisiaj przed częstochowską prokuraturą, są świadomi odpowiedzialności karnej, jaka może ich spotkać, ale ich zdaniem w obliczy rządów totalitarnych, a za takie uważają rządy zjednoczonej prawicy, nie mogą pozostać obojętni.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -