fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeNazywają Kaczyńskiego i Morawieckiego zbrodniarzami i złożą jutro na siebie doniesienia do...

Nazywają Kaczyńskiego i Morawieckiego zbrodniarzami i złożą jutro na siebie doniesienia do prokuratury

W geście solidarności z Janina Ochojską, założycielką i prezeską Polskiej Akcji Humanitarnej,  przedstawiciele opozycji demokratycznej w Częstochowie złożą w poniedziałek doniesienie na samych siebie do prokuratury nazywając działania rządu i Straży Granicznej zbrodnią.  Chodzi o postępowanie na granicy polsko-białoruskiej, które wiele organizacji niosących pomoc uważa za niehumanitarne.

Nazywają Kaczyńskiego i Morawieckiego zbrodniarzami i złożą jutro na siebie doniesienia do prokuratury 1

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ, wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów” –napisała Janina Ochojska, za co zarzutami prokuratorskimi  grozi jej minister Maciej Wąsik. W geście solidarności z nią w trzech miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu i Częstochowie, działacze opozycji złożą na siebie samych donos do prokuratury deklarując, że zgadzają się ze słowami założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej.

To ogólnopolska akcja, pod którą podpisało się 78 osób, z czego 5 z Częstochowy.
Jutro,  3 stycznia oczytają one przed prokuraturą częstochowską wniosek, który złożą w prokuraturze.

– Reprezentujemy różne organizacje, ale mamy podobne zdaniem na temat wydarzeń na wschodniej granicy – powiedziała nam jedna z sygnatariuszek z Częstochowy, Jolanta Urbańska. – Nazwaliśmy się więc „opozycją demokratyczną i uliczną” .

Jutrzejsze akcje przed prokuraturami w Warszawie, Wrocławiu i Częstochowie poprzedziła dzisiejsza publikacja oświadczeń w tej sprawie na profilach działaczy w mediach społecznościowych.

Treść tego  oświadczenia:

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ, wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów”.

To napisała Janina Ochojska, założycielka i od 1992 r. prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej. Powtarzam te słowa z pełnym przekonaniem o ich słuszności. Właśnie za te słowa pełniący funkcję wiceministra Maciej Wąsik grozi Janinie Ochojskiej zarzutami prokuratorskimi.

Świadoma odpowiedzialności karnej oraz reagując na działania funkcjonariuszy nie tylko Straży Granicznej, ale także Policji oraz żołnierzy Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy z premedytacją dopuszczają się na granicy polsko-białoruskiej zorganizowanej zbrodni przeciwko ludzkości, aktywnie uczestnicząc w łamaniu prawa i torturach, którzy stali się oprawcami, katami dla osób uchodźczych, oświadczam, że powinni za swoje czyny ponieść odpowiedzialność karną.

Jednocześnie oświadczam publicznie, że w powyższym kontekście:

1. Premier Mateusz Morawiecki jest zbrodniarzem.

2. Wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński jest zbrodniarzem.

3. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak jest zbrodniarzem.

4. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński jest zbrodniarzem.

5. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik jest zbrodniarzem.

6. Komendant główny Straży Granicznej Tomasz Praga jest zbrodniarzem.

7. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej Wiesław Kukuła jest zbrodniarzem.

8. Komendant główny Policji Jarosław Szymczyk jest zbrodniarzem.

Wszystkie wymienione powyżej osoby powinny ponieść odpowiedzialność – polityczną i karną – za sprawstwo kierownicze zbrodni popełnianych przez podległych im funkcjonariuszy, funkcjonariuszki i żołnierzy.

Zarówno funkcjonariusze dopuszczający się zbrodni bezpośrednio, jak i ich zwierzchnicy wszystkich szczebli okrywają hańbą polski mundur i nas wszystkich jako naród, jako społeczeństwo.

W geście solidarności z wszystkimi represjonowanymi za słowa prawdy Obywatelkami i Obywatelami, a są wśród nich oprócz Janiny Ochojskiej m.in. Władysław Frasyniuk, Marta Lempart, Bartosz Kramek, Michał Kobosko i Piotr Maślak, 3 stycznia 2022 r. złożę w prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przeze mnie przestępstwa”.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -