fbpx
Strona głównaPolecaneDenis Urubko gościem Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

Denis Urubko gościem Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

Wybitny himalaista Denis Urubko gościł w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Otworzył wystawę “Ponad Horyzont”.

Denis Urubko – wybitny himalaista i i wspinacz, który ma na swoim koncie wiele wejść na szczyty siedmio- i ośmiotysięczne, podczas których niejednokrotnie wyznaczał nowe drogi. Jest zdobywcą Korony Himalajów bez użycia tlenu. Jest również pierwszym zimowym zdobywcą trzech ośmiotysięczników w zimie.

Jak sam mówi, alpinizm jest dla niego rodzajem sztuki, którą chce się dzielić z innymi: swoimi przeżyciami i emocjami, które towarzyszą mu podczas wspinaczki.

Denis Urubko gościem Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie 1
Denis Urubko podczas spotkania w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Miejska Galeria Sztuki/Adam Rygalik)

O wyprawach, trudnościach, wyzwaniach, K2 i kolejnych planach Urubko opowiedział w Częstochowie. We wtorek 16 marca gościł bowiem w Miejskiej Galerii Sztuki.

Powód spotkania? Wystawa fotograficzna “Ponad Horyzont”. Złożyło się na nią 20 prac autorstwa himalaisty. Wyeksponowano je w Galerii Zwiastun (mieszczącej się w holu instytucji). Planowo wystawa miała być prezentowana do 11 kwietnia, jednak – w związku z obowiązującymi od 20 marca obostrzeniami – warto pospieszyć się z oglądaniem i odwiedzić galerię jeszcze 18 lub 19 marca (szczegóły dotyczące zmian w obostrzeniach opisujemy TUTAJ). Można to zrobić także przy okazji seansu w Kinie Studyjnym “Iluzja” (które mieści się w budynku Miejskiej Galerii Sztuki).

Denis Urubko gościem Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie 2
Wystawa fotografii Denisa Urubki w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Miejska Galeria Sztuki/Adam Rygalik)

Wracając do Urubki spotkanie odbyło się właśnie w sali kinowej. Wejściówki wyprzedano szybko. Nie starczyło ich dla wszystkich chętnych, bo przez obowiązujący reżim sanitarny, liczba dostępnych miejsc była ograniczona. Ci, którym udało się je zdobyć, mogli liczyć nie tylko na opowieści, ale też autografy i zdjęcia z idolem. Denis Urubko po spotkaniu znalazł bowiem jeszcze czas dla częstochowian.

Więcej o wystawie “Ponad Horyzont” na a www.galeria.czest.pl.

Redakcja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska