Prawie 100 wraków zniknęło z częstochowskich ulic w 2020 roku

0
778
wraki aut

Dzięki interwencji częstochowskich strażników miejskich z ulic miasta w 2020 roku zniknęło 97 wraków aut, które blokowały miejsca parkingowe.

wraki czwa
Fot. Straż Miejska w Częstochowie (zdj. archiwalne)

Strażnicy Miejscy z Częstochowy sukcesywnie oczyszczają miasto z porzuconych na parkingach samochodów osobowych, tzw. „wraków”. Nieużywane, zniszczone i porzucone auta na parkingach to prawdziwa zmora mieszkańców bloków, którzy opłacają miejsce parkingowe, a przez takie nieużytki mają je blokowane.

W takich przypadkach interweniuje Straż Miejska, dzięki której w 2020 roku z częstochowskich ulic w sumie zniknęło 97 wraków. 29 samochodów zostało odholowanych, a 68 zostało zabranych przez ich właścicieli po wcześniejszej rozmowie ze strażnikami miejskimi.  

Największe czyszczenie z wraków częstochowskich parkingów strażnicy miejscy odnotowali w 2018 roku, kiedy to dzięki ich interwencji z terenu miasta zniknęło aż 216 samochodów. Rok później zwolnione zostały 63 miejsca parkingowe. Łącznie do 25 listopada 2020 roku częstochowscy strażnicy miejscy przeprowadzili ponad 300 wrakowych interwencji.

Również w 2021 roku prowadzone są działania przez częstochowskich strażników miejskich, które zmierzają od „odblokowania” zajętych przez tzw. „wraki” miejsc parkingowych, są bardzo cenne dla mieszkanek i mieszkańców Częstochowy.

Dla przypomnienia najszybszą drogą do usunięcia porzuconego samochodu jest powiadomienie zarządcy drogi/terenu, który następnie powinien zlecić odholowanie „wraku” uprawnionym służbom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here