fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowski sztab WOŚP podliczył puszki. Ile zebrano w tym roku?

Częstochowski sztab WOŚP podliczył puszki. Ile zebrano w tym roku?

3 lutego sztab WOŚP Częstochowa zakończył liczenie puszek, do których wolontariusze zbierali podczas niedzielnego finału. Deklarowana kwota wynosi ponad 412 tys. zł.

30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 30. Celem było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. W ramach kwesty Orkiestra planuje zakupić więc m.in. mikroskopy, stoły operacyjne, oftalmoskopy do badania dna oka czy urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń.

Częstochowski sztab WOŚP podliczył puszki. Ile zebrano w tym roku? 1
mat. WOŚP Częstochowa

Na te zakupy przeznaczona zostanie również kwota, którą udało się zabrać w Częstochowie. Tutejszy sztab, któremu kieruje Robert Majer, mieści się przy ul. Dąbrowskiego. Ekipę tworzy ok. 40 sztabowiczów i 500 wolontariuszy.

Niedzielny finał zwieńczyło „Światełko do nieba” na pl. Biegańskiego i transmitowany on-line koncert Grubsona (ze względu na pogodę plenerową część artystyczną odwołano). Ledwo wybrzmiały ostatnie dźwięki, rozpoczęło się wielkie liczenie.

Częstochowski sztab WOŚP podliczył puszki. Ile zebrano w tym roku? 2
Śląska Integracja Terenowa zagrała dla WOŚP (fot. Gabi Wiater)

W czwartek, 3 lutego sztab ogłosił, że liczenie pieniędzy do puszek zostało zakończone. Deklarowana kwota jaką zebrali częstochowscy wolontariusze to 412 967,52 zł (zweryfikuje ją jeszcze bank). Do tej sumy nie wliczają się kwota z e-skarbonki (42 902 zł), wpłaty z terminali płatniczych oraz pieniądze z licytacji prowadzonych w serwisie allegro.pl.

– Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom i wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej wspaniałej kwoty! O ostatecznej kwocie oraz sumie z terminali i licytacji będziemy informować – poinformował sztab.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznego, 29. Finału zebrano w Częstochowie 465 tys. zł. Szczegóły: www.wosp.czest.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Śląska Integracja Terenowa pojechała dla WOŚP. Udało się zebrać ponad 72 tys. zł!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -