fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaŚląska Integracja Terenowa pojechała dla WOŚP. Udało się zebrać ponad 72 tys....

Śląska Integracja Terenowa pojechała dla WOŚP. Udało się zebrać ponad 72 tys. zł!

Tradycją częstochowskich finałów WOŚP jest również Śląska Integracja Terenowa, która co roku gromadzi off-roadowców o wielkich sercach.

To jedna z największych imprez terenowych w kraju. Co roku uczestniczy w niej ok. 200 załóg. Oprócz terenowych wyzwań Śląskiej Integracji Terenowej dla WOŚP towarzyszą też np. ognisko czy licytacje. Dzięki szczodrości serc udaje się zebrać po 30-40 tys. zł. Za organizację odpowiadają m.in. Agnieszka i Michał Mały oraz Kuba Kulik i grupa ich przyjaciół.

Śląska Integracja Terenowa pojechała dla WOŚP. Udało się zebrać ponad 72 tys. zł! 1
Śląska Integracja Terenowa zagrała dla WOŚP (fot. Gabi Wiater)

– Off-road to nasza pasja. Poznawanie świata z perspektywy bezdroży, przygoda, ciekawi ludzie, nieznane tereny – to coś, co dostarcza nam przyjemności i adrenaliny. Początkowo była to tylko zabawa, z czasem stała się naszym sposobem na życie. W 2012 r., wraz z grupą przyjaciół stworzyliśmy klub off-roadowy pod szyldem TRAWERS 4×4. Wtedy też, za namową naszych kolegów ze Śląska postanowiliśmy zorganizować I Śląską Integrację Terenową dla WOŚP. I tak to się zaczęło… – wspomina Agnieszka Mały.

Śląska Integracja Terenowa pojechała dla WOŚP. Udało się zebrać ponad 72 tys. zł! 2
Śląska Integracja Terenowa zagrała dla WOŚP (fot. Gabi Wiater)

Tegoroczna edycja była już dziewiątą z kolei. – Śląska Integracja Terenowa stała się piękną tradycją, kiedy to off-roadowcy o wielkich sercach gromadzą się w Częstochowie podczas Finału WOŚP. Podczas pierwszej integracji dla WOŚP bawiło się z nami ok. 40 załóg samochodów terenowych i zebraliśmy ok. 4500 zł. Potem, z każdą kolejną edycją było tylko lepiej. Rekordowy był rok 2020, kiedy gościliśmy ponad 300 samochodów terenowych z całej Polski i zebraliśmy do puszek blisko 53500 zł. Głównymi organizatorami imprezy są AZYMUT 4×4 i TRAWERS 4×4, ale tak naprawdę tę imprezę towarzyszącą tworzy cały zespół nie tylko off-roadowców, ale i naszych sponsorów i partnerów  zaangażowanych na rzecz najpiękniejszej Orkiestry Świata – wspomina Agnieszka Mały.

Śląska Integracja Terenowa pojechała dla WOŚP. Udało się zebrać ponad 72 tys. zł! 3
Śląska Integracja Terenowa zagrała dla WOŚP (fot. Gabi Wiater)

Wydarzenie cieszyło się takim zainteresowaniem, że limit samochodów zwiększono do 250. Silniki terenówek akompaniowały grze na rzecz wsparcia okulistyki dziecięcej, w tym hasła „Przejrzyj na oczy”.

Organizatorzy przygotowali legalną trasę, po której uczestników poprowadził road-book. Na zakończenie akcji, która przypadła na finałową niedzielę 30 stycznia, odbyła się licytacja Orkiestrowych pamiątek.

Zwieńczeniem dnia był tradycyjny już uroczysty wjazd w częstochowskie Aleje.

Śląska Integracja Terenowa okazała się wielkim sukcesem. Na rzecz 30. Finału WOŚP zabrano 72 347 zł. Autorką relacji fotograficznej jest Gabi Wiater.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -