fbpx
Strona głównaUncategorizedCzęstochowska Gospoda Kwaśnica wspiera WOŚP. Przekaże swój dochód z napojów i dań...

Częstochowska Gospoda Kwaśnica wspiera WOŚP. Przekaże swój dochód z napojów i dań na wynos

Gospoda Kwaśnica uruchamia w weekend “Okienko dla WOŚP”. Z niego będzie sprzedawać napoje, z których dochód wesprze Fundację Jerzego Owsiaka. Na ten cel przekaże też zyski z dań serwowanych w niedzielę na wynos.

Już w najbliższą niedzielę 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki organizowanej przez Fundację Jerzego Owsiaka będzie zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (więcej na ten temat piszemy TUTAJ). Tzw. Finał z głową odbędzie się również w Częstochowie.

Pomysł na wsparcie Orkiestry ma również Gospoda Kwaśnica przy ul. Waszyngtona 20 (przeczytacie o niej na stronie www.facebook.com/gospodakwasnica). Warto dodać, że działania Fundacji wspiera ona co roku i nie rezygnuje z tego nawet w dobie pandemii koronawirusa, gdy – ze względu na trwające obostrzenia – sytuacja lokali gastronomicznych jest wyjątkowo trudna.

Gospoda Kwaśnica uruchamia więc w weekend “Okienko dla WOŚP”.

-Kochani w najbliższy weekend zapraszamy Was po gorące napoje: wino grzane, piwo grzane, herbata rozgrzewająca, herbata po góralsku, kawa „Piernikowe Love” – pisze na swoim Facebooku restauracja. – Cały dochód zebrany ze sprzedaży napojów będzie przekazany dla WOŚP. Mamy nadzieje, że odwiedzicie nasz okno podczas spaceru i pomożecie nam uzbierać jak najwięcej – zachęca.

Częstochowska Gospoda Kwaśnica wspiera WOŚP. Przekaże swój dochód z napojów i dań na wynos 1
Jedno z dań serwowanych na wynos w Gospodzie Kwaśnica (mat. Facebook restauracji)

Dodatkowo, w niedzielę, lokal przekaże na szczytny cel także cały dochód ze sprzedaży dań na wynos. Tu zaznaczmy, że w menu na wynos są dania z cyklu “Magda Gessler poleca” (restauratorka przeprowadziła tu bowiem “Kuchenne rewolucje”) – sałatka Krakowiacy i Górale, kwaśnica z tupanymi ziemniakami oraz karkówka macana ziołami z ubranym ziemniakiem w sosie chrzanowym i pieczonym jabłkiem z żurawiną. Wśród innych dań znajdziemy zaś m.in. golonkę, placek po zbóju, kotlet schabowy marynowany oraz rolady wołowe.

-Otwórzcie serca i zamawiajcie! „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” – apeluje do częstochowian Gospoda Kwaśnica.

Aukcje na rzecz WOŚP. Jakie licytacje przygotował sztab z Częstochowy?

Redakcja

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here