fbpx
Strona głównaPolecaneChcesz być policjantem i kochasz konie? Zgłoś się. Częstochowska jednostka czeka na...

Chcesz być policjantem i kochasz konie? Zgłoś się. Częstochowska jednostka czeka na chętnych

Ponad 20 lat patrole na terenie Częstochowy oraz w jej okolicach prowadzą policjanci z Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji.

Ogniwo Konne KMP w Częstochowie działa od 1998 roku. Należących do niego funkcjonariuszy z ich wierzchowcami spotkać możemy od wiosny do jesieni na terenach zielonych miasta oraz powiatu częstochowskiego. Są również obecni na zabezpieczaniu imprez masowych.

Obecnie w jednostce służy 11 policjantów, którzy mają do dyspozycji 12 świetnie wyszkolonych koni. Jak informuje częstochowska policja, 9 jeźdźców i 11 koni posiada atest drugiego stopnia. Oznacza to, że mogą pełnić służbę w miejscach zatłoczonych lub zabezpieczać imprezy masowe o podwyższonym ryzyku. Patrole konne pełnią służbę na terenie całego województwa śląskiego.

Zanim konie wyruszą na patrol, muszę przejść odpowiednie kursy i szkolenia, które trwają co najmniej pół roku. Uczą się w tym czasie opanowania, zachowania zimnej krwi i spokoju w trudnym, np. bardzo głośnym otoczeniu. Cały kurs kończy się testem sprawności użytkowej konia, w celu wydania atestu pierwszego stopnia.

Odpowiednie przeszkolenie przechodzą również funkcjonariusze, którzy chcą służyć w konnej jednostce.

Muszą się oni odpowiednio przygotować do pełnienia służby z czworonożnym partnerem. Każdy z nich odbywa 3-miesięczne szkolenie, którego zwieńczeniem jest egzamin.

Dopiero tak przygotowany duet może wyruszyć razem w teren – podaje częstochowska KMP.

Kto chce zostać policjantem, a dodatkowo kocha konie i chce z nimi pracować, ma właśnie szansę na dołączenie do częstochowskiej jednostki. Rusza nabór nowych funkcjonariuszy.

W 2021 roku Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

  • 23 lutego;
  • 20 kwietnia;
  • 13 lipca;
  • 15 września;
  • 3 listopada;
  • 30 grudnia.

Dokumenty kandydatów do służby w Policji przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5, telefon 47 85 813 41.

Szczegóły można znaleźć na stronie:

https://slaska.policja.gov.pl/kat/rekrutacja/212502,Rekrutacja.html

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here